Skocz do zawartości

Impreza GH 2010 NA - błąd P0030. Sonda lambda - oryginał czy DENSO??


maszp

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskoczył mi błąd P0030 i zapaliła się kontrolka silnika. Prawdopodobnie czeka mnie wymiana sondy lambda i teraz pytanie:

Czy warto kupować zamiennik DENSO, czy lepiej od razu oryginał. Czy ktoś kupił Denso i miał z nią problemy? Czy może przeciwnie – problem znikł i nie pojawił wcale. Chodzi mi o sondę z wiarygodnego źródła – czyli jakaś poważna hurtownia, a nie np. allegro i wysyłka z Chin.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sondy to tylko i wyłącznie oryginał i to niezależnie od marki. W przypadku zamienników jak Denso czasami nawet spotyka się inną kolejność pinów we wtyczce. Jeśli chcesz zaoszczędzisz to poczekaj jak trafi się używana w dobrej cenie. No i w ogóle to przed wymianą warto sprawdzić rezystancję grzałki, wtyczkę od sondy i skasować błąd. Raczej jest mała szansa, ale możliwe, że to tylko jednorazowy błąd odczytu.

Edytowane przez kubaxc332
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oryginał do Subaru to najczęściej Denso.

 

Wykręć swoją, spisz z niej numer, kup taką samą i problem z głowy. Byle ilość kabelków Ci się zgadzała. 

Błąd sam powinien zniknąć po uruchomieniu silnika z nową sondą, w moim Legacy 2008 tak było - nic nie musiałem kasować. 

Edytowane przez Orear
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zmieniłem stację paliw, wcześniej tankowałem pod marketem - gość który mi montował instalacje mówił, że tam mają dobry gaz. Teraz zatankowałem kilka razy na orlenie i vervę 98 też zalałem. Na razie nie mam błędu. Sprawdzałem rezystancję grzałki, była OK. Zaniepokoił mnie pewien wątek na forum (nawet chyba na tym), gdzie gość co robi auta, mówił, że ten błąd to w ponad 90% przypadków kończy się wymianą sondy. Miałem kiedyś problem z sondą w innym aucie i grzałka była po prostu uwalona - wymiana załatwiła sprawę. Raczej nastawiam się, że sonda pójdzie do wymiany, bo cóż może mieć wspólnego jakość paliwa z grzałką w sondzie. Aku jest OK, wiec brak prądu nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...