Skocz do zawartości

Nie działa regulacja połowy fotela przedniego.


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono Specjalistów. 

W fotelu elektryczny po stronie kierowcy nie działa regulacja połowy ustawienia siedziska. Tzn przy ustawianiu wysokości "podudowej" podnosi się tylko część prawa a lewa nie. Jest to jakoś od spodu połączone? Są dwa silniczki? Reszta ustawie fotela działa symetrycznie. Miał ktoś taki dziwny przypadek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sławoj napisał(a):

Jest to jakoś od spodu połączone? Są dwa silniczki?

Nie przypuszczam, by były dwa silniczki - raczej jeden i po drugiej stronie połączenie jakimś wałkiem - cięgnem. Może ten wałek/cięgno uległo poluzowaniu/złamaniu/zerwaniu? Musisz wykręcić fotel z auta i będziesz wiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 08:14, Sławoj napisał(a):

Jest to jakoś od spodu połączone? Są dwa silniczki? Reszta ustawie fotela działa symetrycznie. Miał ktoś taki dziwny przypadek? 

Rzuć okiem na przyciski sterujące, u mnie to one były powodem częściowego nie działania fotela. Trzeba je rozebrać, przeczyścić i wszystko powinno wrócić do normy. Nie trzeba wykręcać fotela, żeby je wyciągnąć. Musisz wypiąć tylko plastik, zespół sterujący jest bodajże przykręcony na dwie śruby. Jak będziesz go miał na stole to ostrożnie go rozbieraj, w środku jest taka kuleczka (przynajmniej u mnie była) żeby jej nie zgubić. Jak wsio będzie na stole, to bierzesz papierek ścierny albo gąbeczkę do szlifowania i czyścisz delikatnie styki. 
U mnie problem rozwiązałem w 30 minut - fura: Legacy GT. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 11:32, aflinta napisał(a):

Nie przypuszczam, by były dwa silniczki - raczej jeden i po drugiej stronie połączenie jakimś wałkiem - cięgnem. Może ten wałek/cięgno uległo poluzowaniu/złamaniu/zerwaniu? Musisz wykręcić fotel z auta i będziesz wiedział. 

Miałem to samo..... zdemontuj fotel i przykręć ośkę po drugiej stronie. puściły spawy i trzeba przymocować po stronie co się nie podnosi :) Silnik jest jeden 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...