Skocz do zawartości

Alternator - numer seryjny


maro555666

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ludziska.

Zwracam się o pomoc do Was, a mianowicie potrzebuję numer seryjny z naklejki na alternatorze, bo na moim już wszystkie cyferki i literki zniknęły, konkretnie to właściciele Outbacków z roku 2006 z silnikiem 2,5 bez turbo, dajcie znać bardzo proszę. Założyłem inny alternator i coś się gryzie z cpu bo wyrzuca check engine, kasowanie błędu nic nie pomaga bo po sekundzie pojawia się ponownie check. 

Stary alternator nie nadaje nie do niczego...regeneracja nie chodzi w grę.

Ten który założony jest teraz pochodzi od Legacy z 2003r.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie już ogarnąłeś ale jakby co z katalogu wychodzi mi numer 23700AA521. Z tego co kojarzę to tu akurat jest dodatkowy sygnał obciążenia alternatora więc alternatory od Imprezy i Forka mogą go nie mieć.

Jeśli masz sterownik Denso a wyrzuca błędy P2503 i P2504 to zawsze można łatwo wyprogramować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naklejce nawet jest opis wyprowadzeń L S C, L - Kontrolka ładowania, S - napięcie akumulatora, C - sygnał ze sterownika silnika, niektóre alternatory mają po prostu tylko L i S, są bez tego przewodu C

 

 

ALTERNATOR-SUBARU-Impreza-1-6-i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powinno to zadziałać, @car1961 wysłał mi oznaczenia swojego alternatora, taki zamówiłem i w oznaczeniu nie posiada literki C więc nie powinno błędu wyrzucać. Z drugiej strony aktualny alternator który mam zalożony również nie posiada w oznaczeniu literki C, ale jest z Legacy II. 

Zobaczę jak założę. 

Dam znać.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro555666 napisał(a):

i w oznaczeniu nie posiada literki C więc nie powinno błędu wyrzucać. Z drugiej strony aktualny alternator który mam zalożony również nie posiada w oznaczeniu literki C

 

Ale ty na 99% potrzebujesz z C, aby ECU błędu nie wyrzucał...

Ile przewodów ma kabel i wtyczka gniazda LSC do alternatora?

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Dzięki wszystkim za pomoc, pierwszy alternator który zamówiłem (ten bez literki C) faktycznie nie przyniósł pozytywnych zmian. @s888 dzięki za podesłanie numerów, bo właśnie o taki alternator chodziło. 

Temat można zamknąć...albo nie, nie wiem jak to się dalej odbywa, bo jestem tutaj nowy;).

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...