Skocz do zawartości

Subaru Ascent


Ascent

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Czy sa tu wlasciciele Ascenta ?

 

Ja kupilem swojego w grudniu po 10 latach jezdzenia Outbackiem H6 3.0 

 

Jak narazie zrobilem juz 2000km i jestem zadowolony .

 

Ostatnio pojawila sie mrugajaca kontrolka "AT OIL TEMP"  i zastanawiam sie czy jest to powiazane ze niskimi temperaturami u nas  ( -17C) 

 

Podejrzewam ze inne nowe SUby tez maja ta kontrolke

 

Zdjecie mojego Suba

 

Pozdrawiam

IMG_8381(1).HEIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 07:30, Ascent napisał(a):

Ostatnio pojawila sie mrugajaca kontrolka "AT OIL TEMP"  i zastanawiam sie czy jest to powiazane ze niskimi temperaturami u nas  ( -17C) 

 

Podejrzewam ze inne nowe SUby tez maja ta kontrolke

Tak, inne Subaru też mają taką kontrolkę. Nie ma to związku z temperaturami na zewnątrz, tylko coś dzieje się ze skrzynią. Powinieneś jak najszybciej zgłosić się do ASO. No... ja bym nie jeździł, naprawy CVT są bardzo kosztowne.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Jumpman napisał(a):

Powinieneś jak najszybciej zgłosić się do ASO

 

 

Z tym zgłoszeniem się do ASO, to ... autor powyższego wątku i nie tylko on, mógłby polemizować... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 07:30, Ascent napisał(a):

Hej

 

Czy sa tu wlasciciele Ascenta ?

 

Ja kupilem swojego w grudniu po 10 latach jezdzenia Outbackiem H6 3.0 

 

Jak narazie zrobilem juz 2000km i jestem zadowolony .

 

Ostatnio pojawila sie mrugajaca kontrolka "AT OIL TEMP"  i zastanawiam sie czy jest to powiazane ze niskimi temperaturami u nas  ( -17C) 

 

Podejrzewam ze inne nowe SUby tez maja ta kontrolke

 

Zdjecie mojego Suba

 

Pozdrawiam

IMG_8381(1).HEIC 2.73 MB · 11 pobrań

 

AT OIL TEMP najczęściej oznacza usterkę skrzyni biegów. Trzeba odczytać błędy z jej sterownika. 

 

Godzinę temu, artaa napisał(a):

 

 

 

Z tym zgłoszeniem się do ASO, to ... autor powyższego wątku i nie tylko on, mógłby polemizować... ;-)

 

 Tak samo w niezależnym warsztacie możesz trafić na partacza różnica jest taka, że w ASO dostajesz papier i masz podstawę do reklamacji. W niezależnym warsztacie pokażą Ci gdzie jest brama. 

Jak wszędzie, są lepsze i gorsze firmy niezależnie czy mają na bramie logo producenta jakiegoś samochodu. Naturą ludzką jest popełniać błędy, kwestia jest tylko jak z tego wybrną. 

Edytowane przez ir3n3usz
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.01.2024 o 07:30, Ascent napisał(a):

jestem zadowolony

Coś wiadomo co ze skrzynią?

 

Ascenty, Outbacki i Legacy z USA z lat 2019-2020 w Stanach miały akcję serwisową.

Raczej gruby temat, zdarzało się, że wymieniali całą skrzynię. Chyba nieliczni szczęśliwcy mieli tylko aktualizację oprogramowania.

RECALL: WRK21 / NHTSA Campaign 21V955000 - Ascent CVT Chain Guide Breakage with CVT Oil Cooler | Subaru Ascent Forum (ascentforums.com)

 

Ciekawe czy da się taką akcję uskutecznić u nas w którymś ASO, oczywiście odpłatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lechuorzech napisał(a):

Coś wiadomo co ze skrzynią?

 

Ascenty, Outbacki i Legacy z USA z lat 2019-2020 w Stanach miały akcję serwisową.

Raczej gruby temat, zdarzało się, że wymieniali całą skrzynię. Chyba nieliczni szczęśliwcy mieli tylko aktualizację oprogramowania.

RECALL: WRK21 / NHTSA Campaign 21V955000 - Ascent CVT Chain Guide Breakage with CVT Oil Cooler | Subaru Ascent Forum (ascentforums.com)

 

Ciekawe czy da się taką akcję uskutecznić u nas w którymś ASO, oczywiście odpłatnie?

Hej

 

Tak , okazalo sie ze to cos z modulem .

 

Skrzynia w porzadku , moj model z 21 roku wiec go ta akcja juz nie obowiazuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...