Skocz do zawartości

Outback bs9 ( 2.5l, 175 koni, 2017 rok, wersja USA ), tłumik końcowy


PSzo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś przerabiał temat zakupu tłumika końcowego? W Katamaranie nie mają. Dostałem kod po którym mam szukać ( 44300AL00B ) ale póki co tylko eBay amerykański coś proponuje. Może pasuje któryś inny tak jak miałem w przypadku łożyska piasty przedniej. Katalogowo nie było tożsame ale okazało się ,że jednak jest identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w wersji USDM masz podgięte do dołu końcówki rur wydechowych. W wersjach na EU te końcówki były proste, stąd rozbieżności katalogowe. To może również oznaczać, że tłumik końcowy EU nie pasuje do zderzaka USDM i odwrotnie. Podejrzewam, że sama puszka i mocowania są identyczne, to rozwiązanie wymagałoby jedynie dobrania i przespawania pasujących końcówek wydechu.
Nie mam pewności, że tak jest u Ciebie, ale tak to wyglądało w moim byłym OBK III z rynku USDM. Ta różnica wynika z ichniejszych przepisów, więc podejrzewam, że w Twoim przypadku problem jest ten sam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sartek napisał(a):

W wersjach na EU te końcówki były proste,

Dla jasności, w BS występują tylko końcówki skierowane do dołu ;)

54 minuty temu, PSzo napisał(a):

44300AL00B

Sprawdziłem do swojego EU i u mnie numer zestawu tłumika końcowego to: 44300AL020, czy pasuje to w tym nie pomogę 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Obk V (wersja EU) był straszny problem z dobraniem części i skończyło się na dobraniu i wspawaniu zamiennika. Nic dedykowanego nie było dostępne (nawet ofert używek nie znalazłem), ale że trafiłem na świetnego fachowca, to pięknie zrobił i w bdb cenie:

obraz.thumb.png.742255c41522951ac7836c5f819c77ba.png

 

Btw, jak widać: fajka jest podgięta (samochód wyjechał z salonu PL) i zdaje się, że BS ma tak niezależnie od wersji.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego jakbyś chciał. Syn dostał jak miał Outbacka, używane do pół roku, stan idealny. Mogę wysłać 

IMG_0612.png

Edytowane przez Rob C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Ace_748, niestety nie - mam tylko namiar na tego fachowca. Kto wie, może gdybyś się do niego odezwał, to może byłby Ci w stanie coś podpowiedzieć. Prawdziwy petrolhead, entuzjasta motoryzacji (co prawda bardziej niemieckiej) i bardzo pomocny człowiek. Podlinkowuję Ci jego warsztat: https://maps.app.goo.gl/7jnKDaRmKvu4iVxi9 , powodzenia!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...