Skocz do zawartości

Jaki rozrząd ma mój Outback?


Mirkoslawski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Czytam, dumam i jestem glupi (tak na marginesie - według mnie największą wada Subaru jest ilość modeli i różnic w pomiędzy nimi)...czy znajdzie się ktoś, kto zechciałby mi pomóc i powiedzieć,  jaki mam rozrząd w moim aucie? Według sprzedającego,  jest to łańcuch (jeśli tak, co ile wymieniać?)? 

Wstawię VIN 4S4BRCCC6B1339568

 

Z góry dziękuję (I przepraszam za być może banalne pytanie).

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że w przypadku rozrządu liczy się zarówno przebieg jaki i czas - podobnie jak w przypadku oleju (wymiana co rok lub określony przebieg). Chodzi tutaj o pasek rozrządu, który zwykle ma żywotność 5-7 lat, dlatego najczęściej w serwisówkach jest infromacja, że rozrząd wymienia się powiedzmy co 100tys. km lub co 5 lat, w zależności od tego co nastąpi wcześniej. 

W praktyce ważniejszy jest przebieg, bo znam wiele przypadków, że ludzie jeżdzą po 10 lat i dłużej na rozrządzie bez żadnych niespodzianek. Inna sprawa, że teraz jakość części zamiennych jest niewielka i czasem można kupić pasek gorszy od starego zużytego. 

 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 06:21, kubaxc332 napisał(a):

Inna sprawa, że teraz jakość części zamiennych jest niewielka i czasem można kupić pasek gorszy od starego zużytego. 

To prawda, robiliśmy silnik u młodego w STI, założyliśmy zestaw rozrządu Gates i napinacz okazał się zesrany, jedyne 1000 papieru w plecy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...