Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe Impreza GT 99


miklaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym się Was dopytać, chodzi mi o tylne tarcze hamulcowe w imprezie GT 1999r. - z czego wyczytałem 99-00 powinny mieć tarcze wentylowane, tylko czy zawsze? Mam 99 i tarcze niewentylowane i zastanawiam się, czy ktoś coś wcześniej grzebał, czy takie przypadki wychodziły? Co ewentualnie potrzebuję do zmiany na wentylowane, same zaciski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcz 277mm nie wentylowane na tył były w Legacy 4. Na pewno w Spec B, nie wiem jak w innych wersjach. Pasuje p&p do GC. Różni się w sumie tylko jarzmem, zacisk ten sam co 266mm. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz zaciski 4 i 2 tłoczkowe + karcze kotwiczne na tył (w nie-ASO). Zamawiasz tarcze w EBC, DBA (te firmy polecam, nigdy mi się nie pokrzywiły). Tylko sprawdź sobie wielkość okładzin hamulca ręcznego (jest bębnowy). 

Edytowane przez Fyrkes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, tarcza jest 266mm, więc widocznie ktoś musiał zmienić na przedliftowe jarzmo - na niewentylowaną tarczę. 

 

W dniu 11.08.2023 o 18:05, damiano16 napisał(a):

Mam tarcze od legacy IV h6 290mm wentylowane które wzialem do siebie na swap. Można iść tą drogą. Do szczęścia jeszcze byś potrzebował jarzmo. Zaciski są te same co w gc 2.0t w lifcie (nie wiem jak w przedlifcie)

 

Zacisk przedlift / polift chyba jest taki sam? Różni się właśnie jarzmo - tarcza wentylowana / niewentylowana 

 

i chyba tymczasowo, w tą stronę pójdę, jeśli uda się dorwać.

 

W dniu 15.08.2023 o 14:09, Fyrkes napisał(a):

Kupujesz zaciski 4 i 2 tłoczkowe + karcze kotwiczne na tył (w nie-ASO). Zamawiasz tarcze w EBC, DBA (te firmy polecam, nigdy mi się nie pokrzywiły). Tylko sprawdź sobie wielkość okładzin hamulca ręcznego (jest bębnowy). 

 

Docelowo w tą stronę chciałbym iść, na przód jest już BBK z Peugeota, natomiast na tył chciałbym właśnie 2tłoczka z wrx, jeśli uda się coś dorwać w rozsądnej cenie.

Edytowane przez miklaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 14:09, Fyrkes napisał(a):

Kupujesz zaciski 4 i 2 tłoczkowe + karcze kotwiczne na tył (w nie-ASO). Zamawiasz tarcze w EBC, DBA (te firmy polecam, nigdy mi się nie pokrzywiły). Tylko sprawdź sobie wielkość okładzin hamulca ręcznego (jest bębnowy). 

Więc gdzie zamawiasz tarcze kotficzne? Dostępne są tylko oryginały. I w jakich cenach za szt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
@miklaj potrzebujesz jarzma pod wentylowaną tarczę 266mm.

Jak się okazało, miałem założone tarcze niewentylowane, na jarzma pod wentylowane. Po pomiarach, zamówiłem i zamontowałem tarcze wentylowane i wszystko pasuje tak jak ma być.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...