Skocz do zawartości

Zestaw głośnomówiący


Cypis0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
Szukajla nie pomogła - chce zamontować zestaw głośnomówiący do mojego obk 2005r. Pewnie bedzie to parrott i moje pytanie, ktos to przerabiał i czy sa dostępne adaptery do radia ( tam chyba nie ma din czy ISO?) jakie problemy moge spotkać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem w OBK III moduł Wefa WF606. Sprzedają razem z przejściówką do oryginalnego radia. Plug And Play. Zamontowałem w schowku. Działa tak, że raz naciskasz CD to włącza wbudowaną zmieniarkę, naciskasz drugi raz i uruchamia się WEFA.

Zdecydowałem się na ten moduł, zachęcony opiniami o nim, ponoć to jedyny sensowny.

Do słuchania muzyki z telefonu działa bardzo dobrze. Moduł głośnomówiący działa średnio, słabo mnie słyszą rozmówcy. Może kwestia miejsca montażu mikrofonu, mam go zamontowany na słupku u góry. Kolejnym jak dla mnie minusem jest to, że WEFA uruchamia się z uruchomieniem zapłonu, nawet jak radio jest w trybie np FM. Skutkuje to tym, że telefon łączy się z modułem nawet jak słucham radia i trzeba wyłączać bluetooth żeby rozmawiać normalnie przez słuchawkę.

Edytowane przez radam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam, niestety jestem rozpuszczony nowymi autami gdxie poprostu sie paruje z autem i juz działa !! Reasumując da sie w tym module zrobic ze jak ktos dzwoni to samo wycisza radio czy za kazdym razem trzeba cos kombinować?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cypis0 napisał(a):

Poczytam, niestety jestem rozpuszczony nowymi autami gdxie poprostu sie paruje z autem i juz działa !! Reasumując da sie w tym module zrobic ze jak ktos dzwoni to samo wycisza radio czy za kazdym razem trzeba cos kombinować?  

Korzystając z radia zestaw głośnomówiący nie działa, aby zadziałał zestaw trzeba odpalić WEFA  i słuchać muzyki zainstalowanej a w tedy radio nie działa. Z tego powodu zrezygnowałem po 2 miesiącach z tego WEFA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Korzystając z radia zestaw głośnomówiący nie działa, aby zadziałał zestaw trzeba odpalić WEFA  i słuchać muzyki zainstalowanej a w tedy radio nie działa. Z tego powodu zrezygnowałem po 2 miesiącach z tego WEFA 

 

Zastąpiłeś czymś lepszym, czy po prostu masz zainstalowany i nie korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastąpiłem zewnetrznym montowanym w słoneczniku  i podczas odbierania głosowo  wciskam w kierownicy mute i prawie mam to co chciałem. Bateria trzyma około miesiąca. To najlepiej wydane 200 zł  do auta :biglol:

https://www.euro.com.pl/zestawy-sluchawkowe/xblitz-zestaw-glosnomowiacy-x1000.bhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moim rozwiązaniem tego problemu. 

 

WEFA to emulator zmieniarki. Nie zestaw głośnomówiący. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie kierowcy słuchania muzyki z pendrive/bluetooth zamiast nagrywania jej na płyty. 

Możliwość gadania przez ten emulator to tylko dodatkowy bajer, tak samo jak ładowarka (nie daje 2A jak obiecuje prodeucent). 

U mnie jest WEFA do muzyki, a do rozmawiania mam słuchawkę wkładaną w ucho. 

W ustawieniach bluetooth w telefonie można sobie konfigurować każde urządzenie, dzięki temu mam ustawione tylko multimedia dla WEFA, a dla słuchawki tylko rozmowy. 

Kiedy ktoś do mnie dzwoni wkładam słuchawkę w ucho, a muzyka przestaje grać. 

Zaletami takiego rozwiązania jest:

1. Kiedy wieziecie kogoś obcego (np. z BlaBla) to pasażer nie słyszy całej rozmowy z głośników auta i nie wie, że u Was na obiad dzisiaj schabowe, a żona ma na sobie nic. 

2. Nie trzeba kończyć rozmowy, czy przełączać jej na telefon kiedy wychodzimy z auta bo słuchawka opuszcza pojazd razem z waszym uchem i telefonem w kieszeni. 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Orear napisał(a):

Podzielę się moim rozwiązaniem tego problemu. 

 

WEFA to emulator zmieniarki. Nie zestaw głośnomówiący. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie kierowcy słuchania muzyki z pendrive/bluetooth zamiast nagrywania jej na płyty. 

Możliwość gadania przez ten emulator to tylko dodatkowy bajer, tak samo jak ładowarka (nie daje 2A jak obiecuje prodeucent). 

U mnie jest WEFA do muzyki, a do rozmawiania mam słuchawkę wkładaną w ucho. 

W ustawieniach bluetooth w telefonie można sobie konfigurować każde urządzenie, dzięki temu mam ustawione tylko multimedia dla WEFA, a dla słuchawki tylko rozmowy. 

Kiedy ktoś do mnie dzwoni wkładam słuchawkę w ucho, a muzyka przestaje grać. 

Zaletami takiego rozwiązania jest:

1. Kiedy wieziecie kogoś obcego (np. z BlaBla) to pasażer nie słyszy całej rozmowy z głośników auta i nie wie, że u Was na obiad dzisiaj schabowe, a żona ma na sobie nic. 

2. Nie trzeba kończyć rozmowy, czy przełączać jej na telefon kiedy wychodzimy z auta bo słuchawka opuszcza pojazd razem z waszym uchem i telefonem w kieszeni. 

 

Haha ha byłem kiedyś świadkiem takiej rozmowy, znajomy popił dość mocno i prowadziłem jego auto gdy zadzwoniła do niego dupencja i zanim wszedł w jej słowo to ona już całą litanie przekleństw puściła i tak w 3 słuchaliśmy słuchaliśmy a znajomy coraz bardziej czerwony i malutki się robił na fotelu pasażera :biglol:

Edytowane przez Henryk82
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.07.2023 o 08:59, Cypis0 napisał(a):

Czyli Wefa odpada , czy do ori radia ktos montował jakiegoś parrotta sa adaptery do tego?

podepne się;) 

dokładnie takie pytanko na FB wrzuciłem @Cypis0 i w takim samym OBK III H6 2005

jakiejś wiedzy nabyłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny zestaw Subaru „a la” Parrot CK3000. W zasadzie jedyna różnica to kolor taki jak radio i dekory w Outbacku. Działa całkiem nieźle, jedynie mogę narzekać na wbudowany mikrofon - dosyć słabej jakości. Przy okazji montażu emulatora zmieniarki chciałem go zmienić, ale te od Wefy nie działa z Parrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...