Skocz do zawartości

Seryjna wysokość Forestera SG9 2.5 xt z roku 2005


Ad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
kupiłem ostatnio Forestera SG polifta, stoi na seryjnych SLS-ach, jednak wydaje mi się, że był on podnoszony, mam porównanie z foresterem SG 2.0xt z 2004r na zawieszeniu KYB.

Stąd moje pytanie: Na jakiej wysokości są błotniki waszych Foresterów? Ewentualnie jaka jest odległość między oponą a błotnikiem? U mnie błotniki są na wysokości od terenu: z przodu 75 cm, z tyłu 77 cm, 2.0xt stoi dobre 3cm niżej.  Auto niedawno sprowadzone z Hiszpanii.  Co oni mogli zrobić z tym zawieszeniem?

Nie zauważyłem żadnych podkładek pod kielichami.

Czy może ktoś zmierzyć wysokość błotników nad ziemia swojego forestera dla porównania?

Uprzedzam sugestie, nie są to Ironmany, auto stoi wysoko ale jest bardzo miękkie i to mnie denerwuje, dlatego najpierw chciałbym zdiagnozować problem przed ewentualnymi działaniami zmierzającymi do obniżenia forka. Założone są opony 215/60/16 zamiast 215/55/17, więc wielkość koła powinna być taka sama.

W załączeniu zdjęcia - jak było mierzone - starałem się trzymać metr pionowo od styku koła z nawierzchnią przez środek koła - niekoniecznie jest to wysokość w najwyższym miejscu błotnika ( no prawie )

 

Pozdrawiam

355911651_272684192109482_661112781550823595_n.jpg

20230705_170239.jpg

20230705_170448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak się mierzy wysokość zawieszenia. Podaj wartość od środka piasty do rantu błotnika. Bo teraz ktoś będzie miał AT w innym rozmiarze i już to nie będzie miarodajne. A tak podasz samą wysokość zawieszenia.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

o to właśnie chodziło, wychodzi na to że przód to seria, natomiast tył mam podniesiony - dziwne bo są z tyłu oryginalne sls-y

teraz będę miał zagwozdkę jak go obniżyć, ale nie aż tak by forek bał się krawężników

Edytowane przez Ad
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że pomiędzy kielichem a mocowaniem amortyzatora wstawiony dystans ale jeśli tak to nieudolnie to zrobione bo powinien być identycznie podniesiony na mocowaniu wahacza. Druga opcja to wstawiona jakaś inna sprężyna niż OEM 

Aż z ciekawości sprawdziłem w sobotę ile u mnie jest pod obciążeniem (ponad 100 kg)  i bez na SLSach i wyszło 42 oraz 43,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...