Skocz do zawartości

Błotniki - Subaru OE czy zamienniki?


kubaxc332

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam błotników przednich do Imprezy GH - obydwa są przegnite. Nowych zamienników nie mogę znaleźć, ale widziałem kilka używanych błotników w dobrym stanie. Pytanie czy lepiej kupić błotniki OE Subaru czy zamiennik? Może akurat zamienniki są lepszej jakości niż OE, dlatego chciałbym się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stanu używanych błotników, jeśli nadają się do użytku to trzeba je maksymalnie dobrze zabezpieczyć, przed malowaniem ew. samym montażem.

Z zamiennikiem może być problem z jakością stali, a to ich zabezpieczenie antykorozyjne od razu trzeba zeszlifować i zastąpić czymś porządnym.
Po tym wszystkim może się okazać że błotnik totalnie nie pasuje. I trzeba rzeźbić aby go spasować z budą.

Można oczywiście pasowanie zrobić przed malowaniem, ale czasem tylko szpachla może uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zawsze można zwrócić błotnik kupując go online. Przeglądałem wiele aukcji i większość błotników jest skorodowana od wewnątrz przy rancie, czyli stan niewiele lepszy od moich. Znalazłem na szczęście kilka takich, które wyglądają OK, raczej bez żadnych szpachli i w opisie jest Subaru OE. Oczywiście błotniki posiadają drobne wgniecenia i wymagają ponownego lakierowania, ale z drugiej strony raczej każdy błotnik wymagałby lakierowania, żeby spasować go z resztą elementów. Rzeczywisty odcień niestety w rzeczywistości będzie się różnił od całej reszty. 

Wydaje mi się, że lepszą opcją jest kupić takie używane błotniki do drobnych poprawek niż rzeźbić stare, co niestety też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz OEM. Przerabiałem temat w GC. Nie było szans żeby jakoś sensownie je dopasować. Jak szpary były dobre przy drzwiach to robiły się japy przy masce i zderzaku i na odwrót. W końcu mój blacharz połatał OEM wstawkami z Chińczyka i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...