Skocz do zawartości

Jakie oznaki przegubu?


Muminken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, zapewne błache ,no ale zapytam. Jakie są oznaki skończonego przegubu? Po za strzelaniem przy skręcaniu? Otóż mój otb ma takie objawy tak jakby na ,,zimnym" . Przy ruszaniu ze skrzyżowania np. Potem nie wiem czy nie słyszę czy ustaje. I wydaje mi się że kierownica zaczęła lekko drgać, nie odczuwalne dotykiem, jedynie okiem. Na początku miałem wrażenie że to z tyłu pyka przy skręcie, teraz wydaje mi się że z przodu. Robić na cito? Jaki to +/- koszt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Foresterze jeździłem aż ukręciłem, ale w nim było tak głośno że w sumie nie było słychać... :biglol:

 

Kupiłem półoś jakiegoś azjatę na Allegro, po pół roku padła druga, kupiłem drugą u tego samego sprzedawcy.

Jeździłem na nich kilka lat i działały OK.

 

 

 

 

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 16:22, Muminken napisał(a):

I wydaje mi się że kierownica zaczęła lekko drgać, nie odczuwalne dotykiem, jedynie okiem.

Kurcze, staram się, ale nie mogę sobie wyobrazić drgań kierownicy, które nie są wyczuwalne dotykiem, ale okiem już tak:) Może mam za małą wyobraźnię, oko trzeba przyłożyć do koła kierownicy czy w okolice poduszki?:> No offense:)

Edytowane przez Lipton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to jak? Jak jadę i trzymam rękę na kierownicy to żadnych drgań nie czuje, jak puszczę kierownicę to widzę jak kierownica milimetrowo wibruje , w sumie to pod ręką też trochę czuć. 

Nie bije jak by miała rozwalone końcówkę ale drży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lipton napisał(a):

Kurcze, staram się, ale nie mogę sobie wyobrazić drgań kierownicy, które nie są wyczuwalne dotykiem, ale okiem już tak:)

Muminken,nie żebym coś miał do Ciebie ale dokładnie to też mi się nasunęło. Wytłumacz:)

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Muminken napisał(a):

No jak to jak? Jak jadę i trzymam rękę na kierownicy to żadnych drgań nie czuje, jak puszczę kierownicę to widzę jak kierownica milimetrowo wibruje , w sumie to pod ręką też trochę czuć.

Po pierwsze napisałem pół żartem pół serio. Nie miałem złych zamiarów, ani nie chciałem Ciebie urazić:) Po drugie chodzi mi o to, że jak coś na kierownicy widać, to kurcze wybacz, ale nie można tego nie czuć. Jak coś jest widoczne na kierownicy, to już jest dla mnie bicie, a nie drganie. Zanim drgania są widoczne na kierownicy, to je wyczujesz. Nie wierzę, że można widocznych drgań nie czuć, albo ze mną jest coś nie tak:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz i to bardzo... :biglol:

 

Znam kilka przykładów ale przytoczę 1:

 

Gdańsk, jazda na feldze z centrum na Chełm ok 5 km Matiz bez wspomagania.

.

.

.

TAK prowadziła kobieta...

wg jej wersji nic się nie działo nadzwyczajnego, nie ściągało, nie hałasowało, jazda jak zwykle... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ściga delikatnie, i o to chodzi że JAK JADE I TRZYMAM NORMALNIE KIEROWNICĘ,NIE MOCNO ,NIE SŁABO TO POD RĘKĄ CZY TO PROWA CZY LEWĄ BIE WYCZUWAM DRGAŃ, JAK PUSZCZE TO KIEROWNICA JAKBY WIBRUJE ,DRGA. ROZUMIEM ZE NIE DO KOŃCA MĄDRZE POTRAFIE TO NAPISAC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź na parking typu Leroy, Auchan etc. Skręć na maxa koła i rób "ósemki" ,przy wolnej jeździe, tak jak motor zdający na kategorie "A" na placu. Powoli i do przodu. Ja przy "trafionych" przegubach, przy wyższych prędkościach, miałem hałas w kabinie (powyżej 120km/h). Przegub "strzelał" dzwięk krzesania krzemieniem, coś takiego...

Półośki, przód wymieniłem L i P stronę i lux... Cisza spokój. Nie cackałem się, wzięłem nowe, bo... Próby regeneracji nie dały mi zadowalającego efektu.  

Wibracje na "kierze" mogą być od zdeformowanych opon, nie wyważonych opon, scentrowanych tarcz, zapuszczonej syfem piasty. Musisz niuchać w tych okolicach. Od "trafionego" przegubu też miałem wibracje, bo mimośród się zrobił :) to Napier*alało ;) ,no ale  nie miałem wtedy czasu na wymianę(wiem... Niebezpieczny temat, ale był pod kontrolą ;)

No... Tak to było, ale już po problemach chyba ze dwa lata. 

 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu tylko na wahaczu wzdłużnym wymieniałem. "ćwierkało" mi z tyłu. Mniej więcej czułem która tuleja będzie do wymiany. Dopiero, jak zanurkowałem i sprawdziłem, to wszystko było jasne... Prawa dawała znać o sobie, ale robiłem prawą i lewą, bo stan obu to "sparciałe do maxa". Po wymianie komfort i cisza. Co do tego gdzie kupowałem, to gawędę trzeba na priv robić- zasady forum

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...