Skocz do zawartości

Jaki olej polecacie do skrzyni biegów?


marc120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

przyszły mrozy, a z nimi różne problemy. Mój dotyczy manualnej 5-biegowej skrzyni biegów (Impreza 2004 r. 2.0 125km). Otóż zalana jest Eneosem 75W90 Gl-5. Gdy jest zimno biegi ciężko wchodzą i trochę haczą. Haczenie pojawia się  zasadzie w różnych temperaturach. 

Wiem, że temat oleju do skrzyni był poruszany, kłopot w tym, że polecany jako najlepszy (Shell 75w90 Gl-6 AXME) jest w zasadzie niedostępny. W związku z powyższym chciałem zapytać, jaki olej zamiast niego? Ewentualnie jeżeli wiecie gdzie takowy kupić w opakowaniu mniejszym niż 20l, to również proszę o informację. 

Edytowane przez marc120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jedno jest pewne olej nie uzdrowi zużytej skrzyni biegów, np wypracowanych synchronizatorów. Po rozgrzaniu metal trochę puchnie i biegi mogą wchodzić lepiej.
Osobiście jeżdżę na bardzo tanim Mannolu 75w90 i skrzynia działa ok. Możesz kombinować z dodatkami do oleju np. dwusiarczek molibdenu, według mnie przyniesie to lepszy efekt jak wymiana oleju z dobrego na lepszy.

 

Edytowane przez Maniek95
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wywoływania gburzy ;-)

 

Olej trzeba często zmieniać wszędzie i tyle, 

 

ja zmieniałem 

w silniku co 10-12kkm, chyba że mocno obciążany - ci co pałują wiedzą ;-)

w skrzyni i mostach, co 30-35kkm

 

i wszystko dojechało do prawie 400kkm i jeździ dalej bez remontu...

 

Nigdy żadnego pseudo oleju niby Subaru, ani silnik, ani skrzynia nie widziała ;-)

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aga zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...