Skocz do zawartości

Ja i mój hawkeye


P4tryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym przedstawić wam moje pierwsze subaru - Impreza RC 2007, 2.0 160km o kolorze Urban grey (45A), które zakupiłem na forum i jest tu od dłuższego czasu. Ostatnim właścicielem był @GeFo555, którego serdecznie pozdrawiam, natomiast wcześniej auto było w posiadaniu kolegów @Cartmanoraz @splawikx.

IMG_0250.JPG

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymyciu podwozia zajęliśmy się razem z tatą @jack7606 rozebraniem i czyszczeniem tyłu imprezy. We wszystkich miejscach, gdzie pokazywała się ruda w ruch szła szlifierka i szczotka druciana. Niewielkie dziurki wyszły na obu końcach progów i nadkolu, co widać na załączonym zdjęciu. Więcej dziur nie było, ale po wnikliwym sprawdzeniu kamerką inspekcyjną rdza była widoczna na łączeniu blach od wewnętrznej strony nadkola co jest przypadłością imprezy. Szykując auto dla siebie podjęliśmy decyzje o wstawieniu reperaturek z obu stron nadkoli.

Reszta rdzy to był powierzchowny nalot czyszczony , zabezpieczany Fertanem, APP R-Stopem, następnie epoksydem.

20220707_065759.jpg

20220707_065821.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie, gdy impreza trafiała do zaprzyjaźnionego blacharza stworzyliśmy własną komorę do piaskowania, w której wyczyściliśmy całą galanterię. W międzyczasie trafił się jeszcze czterotłoczek w dobrych pieniądzach i żal go było nie kupić.

IMG_0289.JPG

IMG_0285.JPG

IMG_0284.JPG

IMG_0290.JPG

IMG_0286.JPG

IMG_0288.JPG

IMG_0291.JPG

IMG_0293.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się też wyrwać fajne 17-calowe felgi w paskudnym musztardowym kolorze i wadze 7.9kg, ale nie mam pojęcia co to za model. Razem z zaciskami oddałem je do malowania, zaciski na czerwono, a felgi w czarny chrom. Zakupiłem też sprężyny obniżające Pedders oraz tłumik końcowy Toyo Sports. 

Screenshot_20221101_183258.jpg

IMG_0264.JPG

IMG_0274.JPG

IMG_0361.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaki wraz z nowym zakupem oddałem do lakiernika, a ja wziąłem się za składanie tyłu. Osłony tarcz hamulcowych rozpadły się podczas czyszczenia, a sama tarcza kotwiczna była cała. Co łączy opla z subaru oprócz rudej? Ten sam rozmiar tarczy kotwicznej, z której wycięliśmy osłonę tarczy hamulcowej. Tarcze pochodziły z opla zafiry, po 30zł sztuka. 

IMG_20220818_112501.jpg

IMG_0349.JPG

IMG_0348.JPG

IMG_0350.JPG

IMG_0352.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyszedł czas na przód. Wiele roboty nie było, konserwacja nadkoli, nowe osłony tarcz hamulcowych zabezpieczone epoksydem, piaskowanie + malowanie amortyzatorów oraz U-ramy. Do czerotłoczka założyliśmy tarcze Rotinger Hook i klocki ATE.

IMG_0365.JPG

IMG_0362.JPG

IMG_0366.JPG

IMG_0367.JPG

IMG_0360.JPG

IMG_0418.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem zderzaka pomalowaliśmy jeszcze środki lamp na czarno. Udało się też trafić za śmieszne pieniądze fotele z wrx-a, ale nie miały podgrzewania, więc przełożyłem same oparcia. Naprawiłem też poziomowanie ksenonów i niedziałające spryskiwacze lamp. Co do spryskiwaczy, to uszkodzona była pompka, natomiast w poziomowaniu reflektorów były pourywane styki w czujnikach, więc kupiłem na aliexpress zamienniki wraz z wtyczkami i zamontowałem w samochodzie. Wszystko działa jak należy.

 

IMG_0370.JPG

20220925_125045.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Panbenonium napisał:

O Panie, że jeszcze Cie nie zbanowali, że motasz jakimiś częściami od łopla w Subaru. Że to nie oem, albo, że to nie jakiś perrin czy inny tomei :biglol:

Za Oem, albo perrina to musiałbym pół samochodu sprzedać :biglol:. Zostawiłem info dla innych jak tanio i dobrze można naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzecho napisał:

Jakiś czas temu przesiadłem się z hawka do lanosa i sam nie wiem, niby fajnie, ale jednak hawk ma coś w sobie dla mnie. Imo jeden z ładniejszych sedanów. Zazdraszczam, fajna fura. 

Dzięki, jak dla mnie hawk i blob to najładniejsze imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabawy z nią było,po konserwacji co w japońcu jest podstawową sprawą będzie na chwilę spokój z rudzielcem.Jej pierwszym właścicielem na forum był kolega @SANEK w 2010 roku.Obiecaliśmy Grzegorzowi @GeFo555 że zostanie na forum i zaopiekujemy się nią aby dalej służyła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeście Panowie niesamowitą robotę odwalili :bowdown::thumbup:

Ja to tylko dbałem o mechanikę, więcej do auta nie dokładałem bo inny był plan (na szczęście się ziścił :ph34r: ). Fura mega dobrze trafiła, mam nadzieję, że długo posłuży. Wygląda teraz obłędnie, a jak Żonce pokazałem fotki to mnie od razu zbeształa, że przez 6 lat nie potrafiłem spoilera zmienić  :biglol:

 

Pzdr i niech służy jak najdłużej :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GeFo555 napisał:

Żeście Panowie niesamowitą robotę odwalili :bowdown::thumbup:

Ja to tylko dbałem o mechanikę, więcej do auta nie dokładałem bo inny był plan (na szczęście się ziścił :ph34r: ). Fura mega dobrze trafiła, mam nadzieję, że długo posłuży. Wygląda teraz obłędnie, a jak Żonce pokazałem fotki to mnie od razu zbeształa, że przez 6 lat nie potrafiłem spoilera zmienić  :biglol:

 

Pzdr i niech służy jak najdłużej :)

Obiecaliśmy że będziemy dbać to trzeba słowa dotrzymać,baza była zdrowa to szkoda by zaprzepaścić takiego wozu bo coraz mniej jest fajnych i bezawaryjnych auta a młody zadowolony z przejścia na słuszną stronę.

Pozdrawiamy również:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...