Skocz do zawartości

Trwałość skrzyni automatycznych w modelach SH


Duckstein

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje wymianę Forestera SG 2.0 158 KM w manualu, na Forestera SH 2.5 171 KM w automacie. Nigdy nie miałem do czynienia z automatami od Subaru i zastanawia mnie czy są trwałe na tle skrzyni manualnej poprzedniego modelu i automatów konkurencji. Zakładam, że mimo większej mocy SH, dynamika jazdy będzie porównywalna ze słabszym SG z manualem. Jednak to sprawa drugorzędowa, najważniejsza jest dla mnie kwestia awaryjności automatycznej skrzyni. Czy właściciele mogliby służyć radą?

Dziękuje serdecznie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Duckstein napisał:

najważniejsza jest dla mnie kwestia awaryjności automatycznej skrzyni

Klasyczny automat (4EAT) jest zupełnie bezawaryjny i trwalszy niż skrzynia manualna.

 

3 godziny temu, mrk2607 napisał:

A kwestię pracy automatycznej skrzyni brałeś pod uwagę?  Ja nie miałem takiej skrzyni ale pisali różnie.

Skrzynia pracuje dobrze, spod świateł  i tak będzie szybszy niż większość ulicznego ruchu już przez sam fakt braku konieczności wachlowania biegami. Mam osobiście cztery Subaru z automatami, jeden dokładnie w tej konfiguracji (2.5 NA + 4EAT), a Mamie sprawiłem dokładnie taką konfigurację (Forester SH 2.5 NA 171KM + 4EAT). Żadnych powodów do narzekania.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...