Skocz do zawartości

jaki kask do motoru?


b.

Rekomendowane odpowiedzi

mam dylemat. chce sie zapisac na kurs na motor.

jako ze nie mam zamiaru jezdzic w przechodnim (sluzbowym) kasku, wiec wolalbym we wlasnym.

nie wiem czy szkoly na to pozwalaja, ale chyba nie ma przeciwskazan.

 

i teraz pytanie. jaka firme wybrac? chodzi mi po glowie motor crossowy, ale nie wykluczam szosowego do dojazdow do pracy.

wiec i typu nie okreslilem jeszcze, najwyzej w enduro bede jezdzil na szosowym :-)

 

no dobra, ale pytanie jest konkretne:

 

jakie firmy brac pod uwage?. raczej tansze, niz drozsze. choc na bezpieczenstwie raczej nie powinno sie oszczedzac.....wiec w granicach rozsadku.

 

i gdzie ewentualnie mozna w warszawie kask sobie przymierzyc, dobrac itp, bo w allegro widziaem duzo, ale trudno raczej przymierzyc :-).

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz na czym będziesz jeździł, to kup sobie cienką kominiarkę pod "służbowy kask" w celu zapewnienia higieny. Kupowanie kasku docelowego, gdy nie wiesz jakie moto sobie kupisz jest lekko bez sensu...

 

z ciekawosci spytam, czy sa jakies przeciwskazania do jazdy w kasku enduro na szosowym i owrotnie? zawsze moge sobie kupic drugi kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanserzy kupują TLD i trzymają je na pólkach z innymi rzadko używanymi gadżetami :wink:

,ale jest to "gadżet" wart żądanych pieniędzy

http://www.troyleedesigns.com/

 

Kumpel kiedyś ściął dłuuugo hodowane dredy, bo nie mógł wcisnąć Troy'a na łeb :mrgreen: :wink:

 

z ciekawosci spytam, czy sa jakies przeciwskazania do jazdy w kasku enduro na szosowym i owrotnie? zawsze moge sobie kupic drugi kask.

Do kasku cross/enduro polecam kupić gogle... Oakley'a albo Adidasa... oczywiście :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem że kask enduro jest spoko bo jest przewiewny ale ciężko jest w nim jechać powyżej 100km/h. Podrywa głowę i trzeba się pilnować.

Natomiast do wolnych przejazdów po centrum :wink: , idealny...

i propnuję kontynuować tutaj:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=109971&start=0

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tansze, niz drozsze

 

Raczej droższe niż tańsze. Dobrze kombinujesz: kask TRZEBA mierzyć!

Kaski możesz przymierzyć w każdym sklepie moto, a tych jest w wawie sporo.

 

z ciekawosci spytam, czy sa jakies przeciwskazania do jazdy w kasku enduro na szosowym i owrotnie?

 

Jasne że są :mrgreen: to tak jakbyś w lakierkach poszedł biegać :twisted:

A tak na poważnie, to możesz sobie kupić kask uniwersalny (np jest taki model Airoha), który ma zdejmowaną szybę i wtedy jest prawie kaskiem enduro/cross.

 

Najlepiej rozejrzyj sie za kaskiem ze średniej półki (np Lazer, Airoh itd), ważne żeby dobrze na bańce leżał i nie ważył 5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecane: FOX, Thor, AGV, Airoh, TLD, Shoei (drogie), Arai (drogie), O'Neal.

Mam integralnego Shoeia XR 1000 i jestem mega zadowolony, kask cichy i z dobrą wentylacją. Zaletą jest również fakt, ze nie trzepie dynią na wszystkie strony nawet przy szybkich przelotach. Arai - wg mnie są bardzo głośne.

W temacie enduro - kupilem AGV AX6 i.......nie mam porównania z innymi. Generalnie zastrzezen brak, ale nie wyobrazam sobie jazdy z taaaaakim daszkiem "na szosie" z predkosciami nieco przekraczającymi te dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz na czym będziesz jeździł, to kup sobie cienką kominiarkę pod "służbowy kask" w celu zapewnienia higieny. Kupowanie kasku docelowego, gdy nie wiesz jakie moto sobie kupisz jest lekko bez sensu...

 

z ciekawosci spytam, czy sa jakies przeciwskazania do jazdy w kasku enduro na szosowym i owrotnie? zawsze moge sobie kupic drugi kask.

 

Już Ci koledzy odpowiedzieli. Zaznaczyłeś, że chcesz rozwiązanie tanie a nie drogie. Jeśli nie widzisz problemu w kupowaniu drugiego kasku, to wątek traci chyba lekko sens.

 

Najtańsza jest kominiarka. Kaski służbowe nie gryzą. A Ty przecież nie wiesz, czy na pewno będziesz jeździł ;-) (oczywiście każdemu się wydaje, że będzie jeździł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci koledzy odpowiedzieli. Zaznaczyłeś, że chcesz rozwiązanie tanie a nie drogie. Jeśli nie widzisz problemu w kupowaniu drugiego kasku, to wątek traci chyba lekko sens.

 

Najtańsza jest kominiarka. Kaski służbowe nie gryzą. A Ty przecież nie wiesz, czy na pewno będziesz jeździł ;-) (oczywiście każdemu się wydaje, że będzie jeździł)

 

watek nie traci sensu. podstawowe pytanie bylo jakiej firmy wybrac, aby nie kupic jakiejs plastykowej tandety.

 

a reszcie dziekuje za wypowiedzi, wiem teraz na jakie firmy spogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High End: Shoei VFX-R (Travis Pastrana jeździ w takim)

Modnie: Troy Lee Designs SE-2

Klasycznie: Bell Moto-7 (Jeremy McGrath jeździ w takim)

 

Do jazdy ulicznym motorem nie polecam kasku crossowego. Kupując kask zwróć uwage na wage kasku, generalnie im lżejszy tym droższy, ale zarazem wygodniejszy.

 

BTW ja jeźdzę w Soumy Spectre, polecam, bardzo lekki, walnąłem kilka razy o glebe, i głowe mam całą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. We wszystkich jeździłeś :?: :twisted:

 

Nie, ale wiele o nich słyszałem dobrego. Jeździłem w AXO i Airohu, niedługo będę miał Shoei'a.

 

 

Mam integralnego Shoeia XR 1000 i jestem mega zadowolony, kask cichy i z dobrą wentylacją. Zaletą jest również fakt, ze nie trzepie dynią na wszystkie strony nawet przy szybkich przelotach. Arai - wg mnie są bardzo głośne.

 

Fenomenalny kask, miałem go niedawno do testów (w pieknym malowaniu Kagayama). Jest świetny, wentylacja bardzo dobra, masa OK, nie świszcze - tylko trzeba się bawic w dopasowywanie policzkami (przynajmniej u mnie). Kupuje ten kask niedługo. :) Shoei nawet przy 300km/h ogarnia temat. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...