Jump to content

Pompa wody - Legacy IV

wild_pig
 Share

Recommended Posts

Hej,

do wymiany rozrządu chcę dorzucić wymianę pompy wody w Legacy IV - rok produkcji 2005. Podobno występują dwa rodzaje pomp. Powiedzcie mi czy ja dobrze się zorientowałem po zdjęciu pod rozrządem, że do mojego idzie 2 kroćcowa ?

pompa.jpg

Spróbuj wklepać tu VIN i sprawdź jaka pompa Ci się wyświetli: 
PartSouq Auto Parts Around the World

Ewentualnie zrobić jak ja kiedy wymieniałem rozrząd z pompą wody. Napisałem maila do sklepu z częściami do Subaru i dobrali mi odpowiedni komplet części po numerze VIN. Wtedy akurat kupowałem w subarak.pl bo była najlepsza cena, ale to było jakiś czas temu. 

2 są, popatrz sobie na zdjęcia pompy z jednym i dwoma króćcami. (są jeszcze pompy na 3 wyjścia ale gdzie były montowane tego nwm)

Przy wymianie pompy warto wymienić termostat oraz uszczelkę termostatu, warto też przepłukać układ chłodzenia jeśli płyn jest zabrudzony.

W zestawie z pompą dostaniesz listek do uszczelnienia pompy z obudową rozrządu możesz ją wkleić na paście uszczelniającej ale wtedy praca tego listka będzie w pewien sposób ograniczona...

Jeśli masz Legacy w manualu to masz prawdopodobnie osłonę zabezpieczającą pasek na wale korbowym (chyba że ktoś ją wywalił) jeśli jej nie masz w manualu bądź masz skrzynie AT to dokup tą część i załóż.

https://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=2667611

tutaj jeszcze jedna różnica