Jump to content

Lift a dystanse do kół oraz rozpórki

kris16
 Share

Recommended Posts

Witam 

Jako że posiadam zlitowanego SF zastanawiam się nad dystansami dla kół (poprawa stabilności w zakrętach ) .

Czy ktoś orientuje się jak odbije się to na przegubach   ? 

Jak dużo dają rozpórki na kielichy i czy przy okazjonalnej jeździe po łąkach bardziej wyboistych drogach polnych ma sens ? 

Dystanse chyba nijak się mają do przegubów, nie powinny odbić się w żaden sposób na nich. Jedyne co to mogą troszkę bardziej narażone na zużycie być łożyska w piastach ze względu na większe odsadzenie kół od piasty.

Rozpórki na kielichy usztywnią nadwozie na większych wykrzyżach co ograniczy wykręcanie budy. 

• Like 1
  • Upvote 1

Dystanse kupić po zliftowaniu auta. Zmierzyć ile mm potrzeba do wyrównania koła z licem błotnika i dać kilka mm mniej, żeby tak błotem po budzie nie rzucało.

Mam w sg lift 50mm i aluminiowe dystanse 25mm,poprawa prowadzenia na asfalcie jest tak duża ze polecam w ciemno. Jeżdżę tak 2 lata,często w towarzystwie "prawdziwych"terenówek rozjeżdżamy śląskie hałdy.

• Upvote 1

Dystansów nie mam.

Ale rozpórki polecam, byłem sceptyczny, ale w moim Forku po założeniu przód + tył różnica znacząca.

Buda trochę mniej nurkuje w zakrętach, szybsza reakcja na ruch kierownicą, auto aż tak nie "skrzypi".

IMG_20210529_190356.jpg

IMG_20210529_190421.jpg

IMG_20210529_191854.jpg

Szybkie pytanie, posiadam Forka SG z instalacją gazową. Przy dalszych wyjazdach brakuje trochę miejsca bagażowego ze względu na koło zapasowe w bagażniku, są jakieś inne rozwiązania? Jakiś bagażnik dachowy - częściowy - nie na całym dachu ponieważ mam otwierane okno dachowe.