Skocz do zawartości

OBK BT D4S – wątek eksploatacyjno-użytkowy


dirkdiggler

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.10.2022 o 17:09, dirkdiggler napisał:

O to jak podbiłeś to napiszę, że mam na tych kołach nowe tpmsy oem(drugi komplet). Ale trzeba je wprogramować do auta co uczynię w przyszlym tygodniu na przegladzie. 

Myślałem że auto same je zidentyfikuje i zapisze, ale niestety nic z tych rzeczy.

 

Obecnie wywala mi bląd bo auto ich po prostu nie widzi. 

 

Teraz jest pytanie zasadnicze. Czy jak je wprogramują to one zastapią te letnie czy zostaną zapisane dodatkowo. To się okaże. Oznaczać to może każdorazowe programowanie ASO przy zmianie kół. Albo nie.

 

Także summa summarum  lepiej kupić programowalne zamienniki i zrobić z nich klony oryginalnego kompletu. Wowczas nie ma tych cyrkow. Pomiajam że to połowę tańsze. 

 

A tak te braidy wyglądają od frontu.

 

Ps. Ja doceniam funkcjonalnosc tpms, już raz mnie ostrzegły o spadku ciśnienia (gwóźdź). 

 

20221012_135830 (1).jpg

Miałem okazję widzieć to cacko na żywo (parking pod bydgoskim Leroy we Wszystkich Świętych) i te felgi wyglądają bardzo zacnie:thumbup:

Edytowane przez peteres
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.10.2022 o 09:31, dirkdiggler napisał(a):

Podrzuć zdjęcie na tych kołach jak już je osadzisz.

Tak wyglądają na brudnym aucie czyste felgi ze sklepu subaru. Zastępcze TPMS'y, które też u nich kupiłem po przejechaniu 2-3 kilometrów zaczęły działać, nie trzeba było klonować.

20221119_085851.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2022 o 21:36, Borowik napisał(a):

I daj znać gdzie i za ile zamienniki TPMS nabyłeś. Plus klonowanie to jakiś wyczyn czy lepszy gumiarz to ogarnie?

Kupiłem w sklepie internetowym subaru, przy okazji zakupu felg. Nie ma ich na stronie. Za komplet zapłaciłem 610 zł netto, założone i działają, nie trzeba było nic robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcinW napisał(a):

Kupiłem w sklepie internetowym subaru, przy okazji zakupu felg. Nie ma ich na stronie. Za komplet zapłaciłem 610 zł netto, założone i działają, nie trzeba było nic robić.

No jakbyś wcześniej napisał… nigdy bym nie wpadł że w sklepie subaru można kupić tpms których nie ma na stronie i w dodatku których nie klonują???

właśnie dotarły do mnie felgi ze sklepu a nie wspomnieli nic o tym. 
Na akcesoryjne felgi czekają z montażem letnie opony które są zdjęte bo z salonu wyjechałem na zimówkach. 

Ech…

Muszę tpms domówić od nich ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Borowik napisał(a):

No jakbyś wcześniej napisał… nigdy bym nie wpadł że w sklepie subaru można kupić tpms których nie ma na stronie i w dodatku których nie klonują???

właśnie dotarły do mnie felgi ze sklepu a nie wspomnieli nic o tym. 
Na akcesoryjne felgi czekają z montażem letnie opony które są zdjęte bo z salonu wyjechałem na zimówkach. 

Ech…

Muszę tpms domówić od nich ;-)

Dopiero dzisiaj sie o tym przekonalem zmieniajac koła. W opisie felgi jest informacja o czujnikach dostępnych tylko przy zakupie felg. Dokonałem zakupu mailowo....proforma, zaplata, wysylka. Napisz albo zadzwon ze kupiłeś felgi i zapomniałeś o czujnikach.  Mozesz uderzyć też do dealera Emil Frey Rzgów Łódź, na jedno wychodzi, oni prowadza ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcinW napisał(a):

Dopiero dzisiaj sie o tym przekonalem zmieniajac koła. W opisie felgi jest informacja o czujnikach dostępnych tylko przy zakupie felg. Dokonałem zakupu mailowo....proforma, zaplata, wysylka. Napisz albo zadzwon ze kupiłeś felgi i zapomniałeś o czujnikach.  Mozesz uderzyć też do dealera Emil Frey Rzgów Łódź, na jedno wychodzi, oni prowadza ten sklep.

Spoko już napisałem o tpmsy. Mam nadzieję że się uda. Że też sami nie zaproponowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 19:11, MarcinW napisał(a):

Dopiero dzisiaj sie o tym przekonalem zmieniajac koła. W opisie felgi jest informacja o czujnikach dostępnych tylko przy zakupie felg. Dokonałem zakupu mailowo....proforma, zaplata, wysylka. Napisz albo zadzwon ze kupiłeś felgi i zapomniałeś o czujnikach.  Mozesz uderzyć też do dealera Emil Frey Rzgów Łódź, na jedno wychodzi, oni prowadza ten sklep.

Możesz napisać dokładnie z faktury jak te czujniki się nazywają  z numerem ? Odpowiedzieli mi że tylko oryginał który za każdym razem trzeba wprogramować ... 800 brutto, pozycja nierabatowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Borowik napisał(a):

Możesz napisać dokładnie z faktury jak te czujniki się nazywają  z numerem ? Odpowiedzieli mi że tylko oryginał który za każdym razem trzeba wprogramować ... 800 brutto, pozycja nierabatowana.

Za 800zl zestaw to nie oryginał, pisałem tez do nich w sprawie czujników i taką dostałem tydzień temu odpowiedź:

"Koszt czujnika oryginalnego to 468,04 zł /sztuka, czujniki sprzedajemy jedynie w komplecie. Istnieje możliwość zakupu czujników kompatybilnych w cenie 750,00zł /zestaw."

 Koniec cytatu

Edytowane przez Czarownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czarownik napisał(a):

Za 800zl zestaw to nie oryginał, pisałem tez do nich w sprawie czujników i taką dostałem tydzień temu odpowiedź:

"Koszt czujnika oryginalnego to 468,04 zł /sztuka, czujniki sprzedajemy jedynie w komplecie. Istnieje możliwość zakupu czujników kompatybilnych w cenie 750,00zł /zestaw."

Dokładnie tak....kupiłem kompatybilne "EMGFL000-TPMSET, TPMS EMG". 

2.
EMGFL000-TPMSET, TPMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MarcinW napisał(a):

Dokładnie tak....kupiłem kompatybilne "EMGFL000-TPMSET, TPMS EMG". 

2.
EMGFL000-TPMSET, TPMS

dzięki. 
Oznaczyli Ci przód tył lewa prawa? Czy kupiłeś, włożyłeś w przypadkowej kolejności do felgi, założyłeś opony, zmieniłeś koła i po 3 km załapał samochód nowe tpms-y ?

kiedy nastąpiło klonowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarownik napisał(a):

Za 800zl zestaw to nie oryginał, pisałem tez do nich w sprawie czujników i taką dostałem tydzień temu odpowiedź:

"Koszt czujnika oryginalnego to 468,04 zł /sztuka, czujniki sprzedajemy jedynie w komplecie. Istnieje możliwość zakupu czujników kompatybilnych w cenie 750,00zł /zestaw."

 Koniec cytatu

Tydzień temu 750 teraz 800 o co kmon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 18:02, dirkdiggler napisał(a):

Nadchodzi jesień.

Obk ma się dobrze. Za chwilę serwis związany z przebiegiem 30kkm.

 

Tymczasem dotarła do mnie rozpórka Perrin dedykowana do OBK.

 

Może to nieco przerost formy nad treścią, ktoś może powiedzieć,  ale "poprawianie" aut jest silniejsze ode mnie i bede miał być może jedynego BT z rozpórką w Pl.:P20221009_171010.thumb.jpg.0d82afe6726fd18d9634ba74cdcd3f7f.jpg

20221009_171519.jpg

20221005_174048.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 18:02, dirkdiggler napisał(a):

Nadchodzi jesień.

Obk ma się dobrze. Za chwilę serwis związany z przebiegiem 30kkm.

 

Tymczasem dotarła do mnie rozpórka Perrin dedykowana do OBK.

 

Może to nieco przerost formy nad treścią, ktoś może powiedzieć,  ale "poprawianie" aut jest silniejsze ode mnie i bede miał być może jedynego BT z rozpórką w Pl.:P20221009_171010.thumb.jpg.0d82afe6726fd18d9634ba74cdcd3f7f.jpg

20221009_171519.jpg

20221005_174048.jpg

Szanowny kolego, podzielisz się namiarami sklepu, gdzie można taką rozpórkę kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Czarownik napisał(a):

Szanowny kolego, podzielisz się namiarami sklepu, gdzie można taką rozpórkę kupić?

 

Jest to akcesorium sprzedawana poza ASO więc należy go szukać w jednym najstarszych nie-aso z Katowic co sprzedaje części do Subaru i Mitsubishi:biglol:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 20:06, Borowik napisał(a):

dzięki. 
Oznaczyli Ci przód tył lewa prawa? Czy kupiłeś, włożyłeś w przypadkowej kolejności do felgi, założyłeś opony, zmieniłeś koła i po 3 km załapał samochód nowe tpms-y ?

kiedy nastąpiło klonowanie?

Zawiozłem do mechanika felgi, opony zimowe i czujniki, zmontowali w przypadkowej kolejności, nikt nic nie oznaczał, nikt nic nie klonował. Po prostu założyli i działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcinW napisał(a):

Zawiozłem do mechanika felgi, opony zimowe i czujniki, zmontowali w przypadkowej kolejności, nikt nic nie oznaczał, nikt nic nie klonował. Po prostu założyli i działają.

ale numer.... ciekawe czy letnie będziesz musiał wprogramować ?

Info ze sklepu: Zgodnie z informacją uzyskaną w serwisie każdorazowo należy je zaprogramować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 08:23, dirkdiggler napisał(a):

A tak wogóle to znalazłem fajne felgi które by dobrze wyglądały na OBK.

 

Są to Raysy produkowane dla Levorga STI.

Rozglądam się jakby je tu ściągnąć.

FB_IMG_1669101724191.jpg

 

Ok już się rozmyśliłem co do tych obręczy:biglol:

 

Cena to 5350/szt pod dom także odpuszczam dalsze starania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...