Skocz do zawartości

Impreza GT immobiliser?


mly96

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatniego wypadku gt-kiem na tor po zjeździe na parking zauważyłem, że lekko dymi się spod maski. Olej spod pokrywy rozrządu zaczął kapać na kolektor.. Zgasiłem auto i to był błąd bo od tego czasu nie odpala na dłużej niż 2 sekundy po czym gaśnie. Ikonka kluczyka miga normalnie jeśli kluczyka nie ma w stacyjce, po włożeniu kluczyka dioda nie świeci, nie miga. Może ktoś miał podobny problem? Może jakieś ecu bez immo na 3 wtyczki? :)

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 133699 napisał:

Bez immo to tylko JDM. 

Której pokrywy? może zasyfiło czujnik położenia wałka/rozrządu tylko. 

Czyściłem i nic się nie zmieniło, podmieniłem na inne i też dalej to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, st981777 napisał:

Pewnie z prawej, tam ma jak skapnąć na kolektor.

Z samego środka pociekł olej, ścieka po bloku i kapie na kolektor, ale to nieistotne, wszystko na ten moment poczyszczone, śladu oleju brak, nie chlapie olejem na czujnik, ale dalej nie pali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mly96 napisał:

nie odpala na dłużej niż 2 sekundy po czym gaśnie. Ikonka kluczyka miga normalnie jeśli kluczyka nie ma w stacyjce, po włożeniu kluczyka dioda nie świeci, nie miga.

Według opisu moduł Immo działa poprawnie, sprawdź ciągłość instalacji pomiędzy modułem Immo a ECU. Zgrzanie silnika prawdopodobnie jest tylko zbiegiem okoliczności. Jeżeli instalacja okaże się prawidłowa, to może być walnięte ECU. W przypadku problemu Immo, kontrolka klucza powinna świecić światłem ciągłym, a CHECK migać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, st981777 napisał:

Według opisu moduł Immo działa poprawnie, sprawdź ciągłość instalacji pomiędzy modułem Immo a ECU. Zgrzanie silnika prawdopodobnie jest tylko zbiegiem okoliczności. Jeżeli instalacja okaże się prawidłowa, to może być walnięte ECU. W przypadku problemu Immo, kontrolka klucza powinna świecić światłem ciągłym, a CHECK migać.

Podmienione ecu (samo ecu) na inne, ikonka kluczyka zachowuje się tak samo, auto odpala i gaśnie, bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, st981777 napisał:

Według opisu moduł Immo działa poprawnie, sprawdź ciągłość instalacji pomiędzy modułem Immo a ECU. Zgrzanie silnika prawdopodobnie jest tylko zbiegiem okoliczności. Jeżeli instalacja okaże się prawidłowa, to może być walnięte ECU. W przypadku problemu Immo, kontrolka klucza powinna świecić światłem ciągłym, a CHECK migać.

Poszukam ecu bez immo, chyba tak będzie najłatwiej. Widać, że ktoś w immo grzebał. Kable przy module łączone, przy stacyjce grzebane z kablami pod nią także. Nie znalazłem żadnego miejsca gdzie jakiś kabel byłby przerwany czy coś. 

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...