Skocz do zawartości

delikatne stukanie 2,0R Impreza


hubo3123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie stukanie słyszalne tylko na wolnych obrotach, najbardziej go słychać z nadkoli oraz z wnętrza tylko na rozgrzanym silniku, przyznam się, że olewałem temat bo wydawało mi się "że tak ma być" jednak kiedy wsłuchałem się w pracę mojego Forestera (również 2,0 158) takie stukanie nie występuje. Bardzo bym prosił o pomoc :) 

załączam filmik

 

 

Edytowane przez hubo3123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać nic niepokojącego, może chodzi Ci o luzy zaworowe, które tu wyraźnie słychać. Jeżeli tak, to większym zmartwieniem jest Forester, w którym tego nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@st981777Czyli tak ma być? Nawet na prawidłowych luzach? Mówicie to tak, jakby to było normą i teraz zgłupiałem :)

Edytowane przez hubo3123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@st981777ale czy my na pewno mówimy o tym samym? Chodzi mi o te stukanie które słychać tam w tle, w takim rytmie jakby, czyli u mnie w porządku i mam się nie przejmować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@st981777  Rzeczywiście, dzisiaj rano na zimnym słuchałem silnika i stuka o wiele głośniej i donośniej, tylko powiedzcie mi czy tak ma być czy nie? Brzmi to strasznie panewkowo :)

Edytowane przez hubo3123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@st981777 nie mam informacji o poprzednich regulacjach, autko ma 191k nalotu, LPG założyłem 3.5k temu, ale te stukanie występowało już o wiele wcześniej i się nie pogarsza jakoś. Z tego co zdążyłem ustalić to regulacja jest na szklankach, używam oleju w pełni syntetycznego PMO EXTREME 5W-40.

 

@tedimy99ok, doleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, hubo3123 napisał:

@st981777 nie mam informacji o poprzednich regulacjach, autko ma 191k nalotu, LPG założyłem 3.5k temu, ale te stukanie występowało już o wiele wcześniej i się nie pogarsza jakoś. Z tego co zdążyłem ustalić to regulacja jest na szklankach, używam oleju w pełni syntetycznego PMO EXTREME 5W-40.

 

@tedimy99ok, doleje

Czasem wariatory rozrządu lubią tłuc przy niskim stanie oleju. Posprawdzałbym jeszcze świece , czy lekko nie popuszczona któraś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubo3123 napisał:

Z tego co zdążyłem ustalić to regulacja jest na szklankach

Fakt, wybacz rutyna, za dużo EJ205;)

 

Dźwięk wydaje się pasować do zaworów, ponieważ ewidentnie stuki idą w rytm głowicy, a nie w rytm wału korbowego. 

 

Doprecyzuj jeszcze, który konkretnie silnik masz (EJ204 czy EJ20F).

 

Co do wariatorów, wydaje mi się, że gdyby były już tak rozklekotane, żeby wydawać tak metaliczne dźwięki, to nieprawidłowości w ich działaniu powinny już być rejestrowane przez ECU i wywalane w formie CHECK-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, myślę, że już luzy były regulowane, pytanie w jaki sposób, czy ktoś wymieniał, czy bawił się w szlifowanie. Jeżeli szlifowane, to mogą stukanie może być głośniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W legacy taty wariatory zaczynają stukać i cichną po wymianie oleju, tak mu auto przypomina o wymianie:lol:

 

Kup stetoskop za parę złoty i po kolei słuchaj skąd dochodzi dźwięk. Z nagrania ciężko jest coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@st981777niestety nie mam pojęcia, w książce serwisowej jest mnóstwo wpisów ze Szwajcarskiego ASO, ale jest napisane lekarskim pismem oraz po Niemiecku i ciężko coś doczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@st981777 @Krystian Lasota @tedimy99Uwaga, podmienilem dzisiaj cewki zapłonowe z Forestera do Imprezy bo miałem straszne drgania na fotelu i kierownicy tylko na wolnych obrotach i po podmiance ten dźwięk poprostu znikł, czy to na zimnym czy ciepłym nic nie słychać... A i drgania też zniknęły, czyli któraś cewka musiała już fiksować. Po cewce bym się nie spodziewał bo to taki metaliczny dźwięk był :)

  • Dzięki! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...