Skocz do zawartości

Regeneracja lampy od środka czy zakup samego klosza ?


Henryk82

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, artaa napisał:

Same osłony poliwęglanowe to strata kasy.

 

Regeneracja droga, ale całe lampy np DEPO itp kupisz często za poniżej 600PLN

Cała lampa xenonowa 1700 najtaniej .

 

@Kiwi 4ester podrzuciłeś trop słuszny oryginał w podobnej cenie tylko że nie u nas w polsce  https://burjauto.com/oem/84990sa241-subaru-lens-ext-compl/7795035 prawie podobnej bo tu jedna w cenie dwóch z chin

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał:

Cała lampa xenonowa 1700 najtaniej .

 

Ja mam zwykłe H1, stąd mi taka cena wyszła.. ;-)

 

https://allegro.pl/kategoria/lampy-przednie-i-elementy-lampy-przednie-255099?string=Forester SG II Lift&order=p&stan=nowe

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artaa napisał:

Same osłony poliwęglanowe to strata kasy.

 

Regeneracja droga, ale całe lampy np DEPO itp kupisz często za poniżej 600PLN

Zobacz sobie u mnie w temacie, do przedlifta kupujesz OEM klosz, wymieniasz i masz lampę jak nową. Regeneracja nigdy nie da takiego efektu, a kosztuje podobnie.

Ale w poliftach i tak nie ma takiej opcji, bo same klosze nie są dostępne. A lampy Depo nie mają homologacji na EU i czepliwy diagnosta czy policjant może pozbawić dowodu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kłamliwie piszą że jakąś mają:

SUBARU FORESTER SG II 2 LIFT FL rok produkcji od 2005 do 2008

  • RODZAJ NADWOZIA : wszystkie nadwozia, tylko wersje bez fabrycznie montowanych Xenonów
  • DOSTĘPNA STRONA :   lewa + prawa strona = komplet
  • RODZAJ ŻARÓWEK : H1 hb3 bez żarówek, lampa z dekielkiem na żarówkę
  • STEROWANIE: elektryczne , z silniczkiem elektrycznym do regulacji góra dół
  • ZASTOSOWANIE : podłączenie kolorystyka i budowa  zbliżona do oryginalnej lampy
  • KOLOR WYPEŁNIENIA : , chromowany środek
  • OPIS : dodatkowy metalowy ślizg mocujący zderzak przykręcany do lampy
  • WERSJA : europejska, dla ruchu prawostronnego
  • NUMER ORYGINAŁU OE : 84001SA873 3784948010  840015A863
  • JAKOŚĆ : Pj  część zamienna renomowanego producenta porównywalnej jakości do części stosowanej do montażu auta
  • PRODUCENT : Depo Made in Taiwan
  • HOMOLOGACJA : posiada homologacje ECE
  • STAN TOWARU : fabrycznie nowy w idealnym stanie
  • ILOŚĆ : dwie sztuki - dwie strony - komplet - para
  • NUMER MHMTUNING : 724209-E + 724210-E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Zobacz sobie u mnie w temacie, do przedlifta kupujesz OEM klosz, wymieniasz i masz lampę jak nową. Regeneracja nigdy nie da takiego efektu, a kosztuje podobnie.

Ale w poliftach i tak nie ma takiej opcji, bo same klosze nie są dostępne. A lampy Depo nie mają homologacji na EU i czepliwy diagnosta czy policjant może pozbawić dowodu.

A która  strona bo aż  30 jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Regeneracja nigdy nie da takiego efektu,

Dość odważna teza

Subaru w reflektorach przednich do roku 2015 (bo o nowszych nie mam danych) to kaszana okrutna

Jakość odbłyśników - dramat, nie wspominając o wiecznie parujących (nieszczelnych) kloszach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szamot napisał:

Dość odważna teza

Subaru w reflektorach przednich do roku 2015 (bo o nowszych nie mam danych) to kaszana okrutna

Jakość odbłyśników - dramat, nie wspominając o wiecznie parujących (nieszczelnych) kloszach 

 

Mowa o SG. Jak jest w nowszych nie wiem, nie rozbierałem. Poza tym w SG klosze pękają z czasem od środka, robią się takie drobne mikropęknięcia, których nie naprawi żadna regeneracja. 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skwaro odszukałem  Twojego nielegala i info o podmianie klosza ale u Ciebie wersja na H1 a u mnie na D2R i montaż  klosza z przedlifta  do polifta odpada bo w przedliftach nie było  ksenonów. Pozostaje mi chyba sprowadzić  same klosze oem do polifta z japoni lub arabi saudyjskiej lub zaryzykować  z tymi chinczykami albo dać  do polerki od środka. 

 

 

Hmmm chyba już  wiem , zakup całej nowej oem  lampy na h1 i z niej odkleić klosz i podmienić klosze.  Czy klosze w polifcie na h1 i D2R  są  identyczne ?

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ipsx82 napisał:

@skwaro odszukałem  Twojego nielegala i info o podmianie klosza ale u Ciebie wersja na H1 a u mnie na D2R i montaż  klosza z przedlifta  do polifta odpada bo w przedliftach nie było  ksenonów. Pozostaje mi chyba sprowadzić  same klosze oem do polifta z japoni lub arabi saudyjskiej lub zaryzykować  z tymi chinczykami albo dać  do polerki od środka. 

Mimo wszystko polecam OEM :D satysfakcja gwarantowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, skwaro napisał:

Zobacz sobie u mnie w temacie, do przedlifta kupujesz OEM klosz, wymieniasz i masz lampę jak nową. Regeneracja nigdy nie da takiego efektu, a kosztuje podobnie.

Ale w poliftach i tak nie ma takiej opcji, bo same klosze nie są dostępne. A lampy Depo nie mają homologacji na EU i czepliwy diagnosta czy policjant może pozbawić dowodu.

Możesz podać link do Twojego tematu? 

Edytowane przez grechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 12:48, ipsx82 napisał:

Hmmm chyba już  wiem , zakup całej nowej oem  lampy na h1 i z niej odkleić klosz i podmienić klosze.  Czy klosze w polifcie na h1 i D2R  są  identyczne ?

Mam ten sam dylemat. HID, a halogen mają ten sam nr części, więc powinno być git.
Same klosze w 4t kosztują 1400 pln/szt… w aso może taniej. 
Sam planowałem kupić te z aliexpress, ale chyba odpuszczę.

I tak jak pisze Skwaro, te klosze pękają i wątpię, czy polerka to naprawi. U mnie w każdym razie nie pomogło, ale robiłem to sam…

Edytowane przez MrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ipsx82 napisał:

Sam klosz u Emil Frey Subaru bez rabatów  po detalu 922 zł ale nowy system jeszcze nie działa  i nie wiedzą  czy dostępne. 

Prawie 3x drożej niż do przedlifta...

 

P.S. Sprawdziłem w katalogu, ten sam jest do zwykłych i HID

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...