Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny


Lipton

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem już wielokrotnie forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje wątpliwości, które zostały dodatkowo rozbudzone przez sprzedawcę, które poddał w wątpliwość zastosowanie rozwiązania w postaci kabla VAG twierdząc, że z moim samochodem to prawdopodobnie nie zagra. Pytania zatem są następujące:

 

1. Co kupić, żeby połączyć się z moim samochodem? Jakiś kabel, a może coś działające na bluetooth?

2. Jaki darmowy program daje najwięcej możliwości, a może stosować kilka różnych?

 

Mój samochód to: Legacy Outback II, 2000 r., 2.5, automat

Telefon: Iphone

 

Dodam, że chciałbym móc odczytywać błędy, ale również zobaczyć jak najwięcej parametrów pracy auta o ile coś takiego jest w ogóle możliwe darmowym oprogramowaniem.

Edytowane przez Lipton
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lipton napisał:

Przeszukałem już wielokrotnie forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje wątpliwości, które zostały dodatkowo rozbudzone przez sprzedawcę, które poddał w wątpliwość zastosowanie rozwiązania w postaci kabla VAG twierdząc, że z moim samochodem to prawdopodobnie nie zagra. Pytania zatem są następujące:

 

1. Co kupić, żeby połączyć się z moim samochodem? Jakiś kabel, a może coś działające na bluetooth?

2. Jaki darmowy program daje najwięcej możliwości, a może stosować kilka różnych?

 

Mój samochód to: Legacy Outback II, 2000 r., 2.5, automat

Telefon: Iphone

 

Dodam, że chciałbym móc odczytywać błędy, ale również zobaczyć jak najwięcej parametrów pracy auta o ile coś takiego jest w ogóle możliwe darmowym oprogramowaniem.

Zobacz czy masz w OBD, tzn tym co wygląda jak OBD, coś w pinie 7 gniazda, tam jest linia K. Jeśli jest to zagada kabel VAG KKL. Jeśli nie masz to daj znać poradzimy coś :)

Błędy i tak czytałem kostkami, ale np korekty dało się już zobaczyć, tak samo jak kąt zapłonu itd.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie coś
https://viaken.pl/pl/kabel-z-wtykiem-piny.html
Do tego adapter na USB i komputer z oprogramowaniem do Subaru, bodajże SSM
Lub coś na elm327 i torque przez bluetooth na telefon, tylko iPhone nie wiem co będzie odpowiednie, np. vgate jest jakiś specjalny dla tych telefonów

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie coś
https://viaken.pl/pl/kabel-z-wtykiem-piny.html
Do tego adapter na USB i komputer z oprogramowaniem do Subaru, bodajże SSM
Lub coś na elm327 i torque przez bluetooth na telefon, tylko iPhone nie wiem co będzie odpowiednie, np. vgate jest jakiś specjalny dla tych telefonów

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Tylko w tym akurat jest opcja że będzie SSM jeszcze a tego tym kablem nie ruszysz. Dlatego pytam o obecność 7 pinu we wtyku.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Vgate z SDPROG, na bluetooth. Do podstawowych czynności idealny. odczytuje/kasuje błędy (nawet podczas jazdy, kiedy miałem błąd, który się "zbierał" w czasie i wyskakiwał p0420) SDPROG super (mała rada. Jak kupicie oryginalny, to zachowajcie klucz, bo co jakiś czas klucz się sam kasuje i trzeba wpisać go na nowo. Cały czas ten sam obowiązuje, ale jak ktoś myśli, że "wbije" go raz i załatwione, to nie... klucz gubisz i trzeba kolejny raz program tj klucz dokupić ;P )

Musisz sobie sprawdzić, ale tam w programie jest trochę tych opcji. otwarcie przepustnicy, napięcie akku, napięcia na lambdach, obroty silnika, dane do monitorowania pracy w formie wykresów, temp cieczy chłodzącej, prędkościomierz. Jak jak telefon z android, do prostych czynności, to polecam.  Jak Iphone, to po prostu dokup stary telefon za 10zł jakiś z androidem i szybciej będzie niż kombinacja z AjFołn ;P (tam nic nie działa i z niczym nie można połączyć ;P.  Jak wgrać mp3, bez logowania, poza internetem? pytania retoryczne,bo to nie ważne... ;P  sieć Plus oficialnie nie podaje gotowych ustawień internetu na iphone,bo... takich nie ma i nie będzie  mieć. )

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym akurat jest opcja że będzie SSM jeszcze a tego tym kablem nie ruszysz. Dlatego pytam o obecność 7 pinu we wtyku.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Nie bardzo rozumiem. Mam taki kabel i łączę się za jego pomocą zarówno z ECU jak i centralką LPG, kwestia odnalezienia jak piszesz pinów

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...