Skocz do zawartości

Zaślepka tylka reflektora (gniazdo świateł mijania)


jakubeczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Musiałem wymienić żarówkę ksononową w prawym reflekorze - o ila cała operacja jest raczej dość prosta o tyle mam problem z tylnym dekielkiem/zaślepką/osłonką (jak zwał tak zwał) ochonną na gniazdo żarówki (zdaje się ze tylko światła mijania takowe posiadaja). Jakoś udało mi się to odkręcić to nie jestem w stanie założyć tej zaślepki z powrotem - brak miejsca z racji tej stalowej belki/elementu. Chyba nie jest to takie proste bo prawie wszystkie łopatki są w mojej zaślepce już pourywane (wcześniejszy właściciel auta/mechanicy też się wdać męczyli) i chciałbym tę zaślepkę wymienić - pytanie brzmi - czy ktoś wie jak dokładnie nazywa się ten element i czy/gdzie mozna go kupić?

Najlepiej chyba byłoby go wymienić na gumowy zamiennik ale plastik z kompletem łopatek też będzie ok.

 

Niestety jakiś błąd wyskakuje podczas próby dodania zdjęcia ale jak ktoś już wymieniał tę konkretną żarówkę to powinien wiedziec o który element mi chodzi.

Edytowane przez jakubeczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałeś mi koszmarek wymiany żarówki w którymś poprzednim pojeździe, przez nadkole. Z tą od strony kierowcy było pół biedy bo robiło się to prawą ręką ale z drugiej strony trzeba było to robić lewą ręką... Kolega, znający temat którego zapytałem jak to zgrabnie zrobić, odpowiedział "najpierw zaopatrz się w taką długą rękawicę jakiej używają inseminatorzy" :biglol: .

 

Przepraszam za off topics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Przypomniałeś mi koszmarek wymiany żarówki w którymś poprzednim pojeździe, przez nadkole. Z tą od strony kierowcy było pół biedy bo robiło się to prawą ręką ale z drugiej strony trzeba było to robić lewą ręką... Kolega, znający temat którego zapytałem jak to zgrabnie zrobić, odpowiedział "najpierw zaopatrz się w taką długą rękawicę jakiej używają inseminatorzy" :biglol: .

 

Przepraszam za off topics.

Miałem ten koszmar w Renault Megane, wymiana żarówki to była masakra :th_dash:

przepraszam za OT, ale musiałem ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sądziłem ale poza dwoma "górnymi" mocowaniami reflektora nie udało mi się zlokalizować dodatkowych śrub do odkręcenia. Myślę ze z 1cm dodatkowego miejsca z wysuniętego reflektora by wystarczyło.

 

Inna kwestia czy tą zaślepkę można kupić/wymienić bo bez łopatek kiepskie perspektywy na przyszłe wymiany widze

 

Edytowane przez jakubeczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...