Skocz do zawartości

Luzy zaworowe - 3 sztuki 0.05mm za dużo. Zostawić?


133699

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej. Coś mi nie pykło, źle sobie zapisałem albo przeliczyłem się ze szczeliniomierzem co ma skale tylko co 0.05mm.

 

Na 16 zaworów wyszły mi trzy doloty na 0.25, jeden wydechowy 0.30. Głowice po obróbce więc pewnie coś tam się jeszcze doklepie. Raczej nie mam już z czego podmieniać ale jeszcze powalczę z dwoma. 

 

Kłaść jak jest czy domawiać? nie będę ukrywać, drugi miesiąc będę zaraz stać przez te głowice :biglol: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak, 98 bądź RON100. Może kiedyś ten silnik doczeka się gazu, na razie nie. 

 

W Forku którąś płytkę mam za luźną i faktycznie silnik się tłucze na wolnych obrotach, ale tam nie było różnicy 0.05 tylko znacznie więcej z tego co zrozumiałem od byłego właściciela. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, house_1 napisał:

No... z tym mocno to nie wiem.

W DOHC 04- (szklanki) na wydechu ma być 0,35mm.

Będzie, tu są płytki na szklance i inne tolerancje. Kiedyś przez pomyłkę włożyłem za luźną płytkę w takim Foresterze co dało 0.32mm, klepało tak, że rozbierałem jeszcze raz poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie klepanie dość mocne u siebie tak miałem, dźwięk nie dawał mi spokoju musiałem rozbierać jeszcze raz.

Ja bym to poprawił puki silnik jest na stojaku wydaje się nie wielka różnica, silnik będzie działał poprawnie tylko będzie głośny. Z drugiej strony po remoncie po 5kkm i tak pasuje zajrzeć do zaworów i ewentualnie skorygować luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...