Skocz do zawartości

UKRAINA: śladami Ogniem i Mieczem_MAJÓWKA 2021


KPR

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda do wiosny daleko, ale planować warto z wyprzedzeniem by wyjazd był owocny :)

 

Planuję wyjazd na Ukrainę, wstępnie taka droga:

 

https://www.google.com/maps/dir/Tomaszów+Lubelski,+22-600/Lwów,+Obwód+lwowski,+Ukraina,+79000/Kamieniec+Podolski,+Obwód+chmielnicki,+Ukraina/Bar,+Obwód+winnicki,+Ukraina/Zbaraż,+Obwód+tarnopolski,+Ukraina/Krzemieniec,+Obwód+tarnopolski,+Ukraina/Tomaszów+Lubelski,+22-600/@49.5088101,23.3752646,7.27z/data=!3m1!4b1!4m44!4m43!1m5!1m1!1s0x4724af11c7aacc15:0x268d7ac08cef58c!2m2!1d23.4163099!2d50.447024!1m5!1m1!1s0x473add7c09109a57:0x4223c517012378e2!2m2!1d24.029717!2d49.839683!1m5!1m1!1s0x4733b873f87ab577:0x82ac3b42e4f75137!2m2!1d26.5825364!2d48.6967162!1m5!1m1!1s0x4732892e7f3b47f9:0xdd8d742e4a1abaa6!2m2!1d27.6826121!2d49.0768482!1m5!1m1!1s0x47302c68631df7c1:0x47bda374489036bd!2m2!1d25.7723085!2d49.6669762!1m5!1m1!1s0x472fc028f7a2deed:0x36212ef5c50e22e4!2m2!1d25.7276661!2d50.1078135!1m5!1m1!1s0x4724af11c7aacc15:0x268d7ac08cef58c!2m2!1d23.4163099!2d50.447024!3e0

 

Czy ktoś ostatnio był na Ukrainie? Wie jak sytuacja tam wygląda - podróżowanie, noclegi, etc.

 

Wiem, że koronawirus panuje i w czasie światowej pandemii przepisy się zmieniają jak w kalejdoskopie, ale aby coś zaplanować trzeba coś wiedzieć... A ja na Ukrainie ostatni raz byłem dekady temu:ph34r:

 

Jak ktoś ma jakieś przemyślenia o podróżowaniu teraz w te rejony Europy to wszelkie uwagi są mile widziane:)

Zaznaczam, że wyjazd planuję rodzinny :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz w kamieńcu koniecznie podjedź do chocimia, robi wrażenie.

świeżych porad/wrażeń nie mam, ostatnio byłem na ukrainie 4 lata temu - ale mam same dobre wspomnienia.

 

spojrzałem na mapkę i przypomniałem sobie conieco.

noclegi w kamieńcu złatwialiśmy bez problemu przez booking, mogę polecić prywatne kwatery https://g.page/Oldcastlestudio?share

polecam przy okazji pobytu odwiedzić miejską banię - to niezły folklor. jest przy ulicy tatarskiej prowadzącej do rynku starego miasta, niedaleko tych kwater.

na zachętę kilka fotek z okolicy - https://photos.app.goo.gl/Pu3GRi5iUVMCYH9ZA

 

Edytowane przez kruque
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieniec Podolski i Chocim jak kolega wyżej pisze koniecznie.

Jak nocleg w Kamieńcu to tylko na starym mieście - wieczorem to super wygląda, forteca ale nie tylko.

Po drodze można jeszcze wpaść do Zbaraża jak macie w planie - wrażenia trochę mniejsze, bo oni to trochę dość dziwnie odnowili.

 

Ale na Majówkę 2021 bym się nie napalał, na Ukrainie praktycznie nie zaczęli jeszcze szczepić - perspektywa, że będzie tam można pojechać w tym okresie jest chyba mało realna.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, KPR napisał:

Ktoś coś może powiedzieć? Aktualizuję wiedzę :)

Właśnie, też mnie interesuje kwestia wjazdu na Ukrainę i powrotu. 

Czy wymagany jest test przy wjeździe na Ukrainę? 

Jaki test jest wymagany przy powrocie z UA? Ponieważ kraj nie należy do Schengen należy wykonać test, teraz kwestia jaki :są antygenowe dużo tańsze, z wynikiem za chwilę i PCR. Czy można wykonać test na granicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja na majówkę rezygnuję z wyjazdu na Ukrainę, ale pod koniec maja bym się wybrał - wcześniej przedstawionym szlakiem:)

Zatem nadal jestem zainteresowany sytuacją covidovą u naszych wschodnich sąsiadów. Zatem ktoś coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KPR napisał:

Ja na majówkę rezygnuję z wyjazdu na Ukrainę, ale pod koniec maja bym się wybrał - wcześniej przedstawionym szlakiem:)

Zatem nadal jestem zainteresowany sytuacją covidovą u naszych wschodnich sąsiadów. Zatem ktoś coś...

Dlaczego rezygnujesz? 

Jest zakaz wjazdu? 

Z tego co czytam, po wjeździe do PL test PCR, zważywszy na koszt, może zniechęcać, jednak dałoby się przeżyć.

Czy jeszcze jakieś utrudnienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KPR napisał:

Koszty testów patrząc na rodzinę są zbyt wysokie licząc czas wyjazdu. Mam gdzie jechać na odpoczynek,  zatem Ukrainę chwilowo odpuszczam.

To fakt, dodatkowe koszty. 

Jednak ja jadę tylko z żoną tym razem, a że ten wyjazd miał się odbyć już rok temu, nie chciałbym ponownie przekładać. 

Dobra informacja jest taka, że po powrocie test antygenowy wystarczy. 

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i udało się wybrać na Ukrainę. 

Dwie kolejne podróże nie odbyły się ze względu na pandemię. 

Tym razem wreszcie się udało. 26 sierpnia - 02 września. 

Film z jednego z aut. Przejazd połoninami to oczywiście nie wszystko i skala trudności była wiele, wiele wyższa. Ogólnie Karpaty uczą pokory, fajnie że byliśmy bardziej latem niż jesienią na pierwszy raz i opony 34" już siedziały a i doświadczenia więcej. 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 14:05, KPR napisał:

Koszty testów patrząc na rodzinę są zbyt wysokie licząc czas wyjazdu. Mam gdzie jechać na odpoczynek,  zatem Ukrainę chwilowo odpuszczam.

Co do testów i pandemicznych formalności. 

Osoby zaszczepione muszą mieć wydrukowany paszport. 

Dzieci były z nami i nikt nic nie chciał.

Na Ukrainie luz. Prócz offroadu byliśmy we Lwowie - niektóre sklepy wymagają maseczek. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mechanik dzięki za info. Ja niestety tegoroczne wojaże w tym roku już zakończyłem:(

Piękna wyprawa, filmik z właściwym podkładem muzycznym. Połoniny to jest to:)

Możesz zapodać jaką mniej więcej trasą jechaliście?

Wplótłbym to ewentualnie w swoją trasę po Ukrainie jak by była taka możliwość organizacyjna/logistyczna:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KPR napisał:

@mechanik dzięki za info. Ja niestety tegoroczne wojaże w tym roku już zakończyłem:(

Piękna wyprawa, filmik z właściwym podkładem muzycznym. Połoniny to jest to:)

Możesz zapodać jaką mniej więcej trasą jechaliście?

Wplótłbym to ewentualnie w swoją trasę po Ukrainie jak by była taka możliwość organizacyjna/logistyczna:)

 

Popytam kolegów, bo nie prowadziłem wyprawy i nie nagrywałem tym razem śladu.

Na pewno na filmiku jest przejazd poloniną Borżawa ze szczytem Magura Zhyde 1516 mnp. Ogólnie filmik fajny, pojazuje piękno Połonin i Karpat. Tylko kompletnie pomija elementy walki w terenie.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.09.2021 o 14:24, mechanik napisał:

No i udało się wybrać na Ukrainę. 

Dwie kolejne podróże nie odbyły się ze względu na pandemię. 

Tym razem wreszcie się udało. 26 sierpnia - 02 września. 

Film z jednego z aut. Przejazd połoninami to oczywiście nie wszystko i skala trudności była wiele, wiele wyższa. Ogólnie Karpaty uczą pokory, fajnie że byliśmy bardziej latem niż jesienią na pierwszy raz i opony 34" już siedziały a i doświadczenia więcej. 

 

ale czad !

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
16 godzin temu, Franzka napisał:

Ktoś nie planuje wyjazdu w tym roku podobną trasą? Bardzo mi się pomysł spodobał... Oczywiście jak Putin odpuści....

 

Ja jak co roku:) ale sytuacja zmusza jednak do poczekania ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...