Skocz do zawartości

BugWagon WRX


Pifpaf

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pifpaf napisał:

W weekend zamontowałem sobie manetki od imprezy gh. Maja dłuższe "wasy" i lepiej pasuja do zwijaka gh, a przy okazji ich praca jest przyjemniejsza.

9dafe99bc948de0c69f50ca443c1f01b.jpg518583e4b19c5769b92241d7a5c20ddd.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Jak będzie okazja, ustąpisz mi fotela? Chciałbym sobie poklikać z ciekawości jak to chodzi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest przerabiania pod te manetki wszystko działa normalnie ?
I jak się spisują dysze spryskiwaczy ?
Wtyczki do manetek pasują plug and play. Gniazda na manetki raczej też pasują skoro pasowaly poprzednie z buga. Ale ja mam u siebie ten biały plastik (mocowanie zwijaka) i zwijak od gh wiec nie wiem czy reszta tez przypasi. Na razie wszystko działa:)

Spryski działają podobnie jak oryginalne, czyli na postoju super, a w trasie przy większych prędkościach słabo. Ale poprzednie oryginały miały ten sam problem. Strasznie slabe cisnienie mam. Muszę poprzeglądać wężyki, a jak nic nie da to będę kombinował z inną pompką.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio się ostro wystraszyłem, bo nagle w korku temperatura mi skoczyła do 107 stopni. Okazało sie że było mało płynu. Dolałem i się uspokoiło, po dwóch dniach przezornie sprawdziłem ilość płynu a tam znowu mało. Już sprawdzałem ceny uszczelek pod głowicą, kiedy się okazało, że pękła mi chłodnica. Mokro było w lewym górnym rogu chłodnicy, w pobliżu wlotu ze zbiornika (tego najwyżej położonego). Zamówiłem 40mm z Turbo Works oraz nowy termostat, bo to grosze, a mój ma pewnie już 20 lat. Wymiana wkrótce.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 08:55, Pifpaf napisał:

Ostatnio się ostro wystraszyłem, bo nagle w korku temperatura mi skoczyła do 107 stopni. Okazało sie że było mało płynu. Dolałem i się uspokoiło, po dwóch dniach przezornie sprawdziłem ilość płynu a tam znowu mało. Już sprawdzałem ceny uszczelek pod głowicą, kiedy się okazało, że pękła mi chłodnica. Mokro było w lewym górnym rogu chłodnicy, w pobliżu wlotu ze zbiornika (tego najwyżej położonego). Zamówiłem 40mm z Turbo Works oraz nowy termostat, bo to grosze, a mój ma pewnie już 20 lat. Wymiana wkrótce.

 

# ...... just Subaru things :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, Pifpaf napisał:

Przyszedł spóźniony prezent na dzień dziecka :) soczewki morette black edition. Nówki sztuki :)

a0a961fd5b155c9c777be35555dd1ea1.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

To mnie zaskoczyłeś...nawet nie wiedziałem że takie są ;)

 

Ja chciałem u siebie zamontować takie "siatki" ochraniające soczewki...znalazłem na ebay...Ale finalnie nie doczekały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WueM napisał:

To mnie zaskoczyłeś...nawet nie wiedziałem że takie są ;)

 

Ja chciałem u siebie zamontować takie "siatki" ochraniające soczewki...znalazłem na ebay...Ale finalnie nie doczekały :D

Morette wznowiło produkcję całkiem niedawno. Teraz i mijania i długie są soczewkowe i na razie tylko w czarnym kolorze. Co do tych siatek, to chyba one nie mają chronić soczewki, tylko to są wloty powietrza zamiast soczewki.

 

image.thumb.png.a1afea8eb2c63fdf8ee6eeccfd03634c.png

 

image.thumb.png.eaca077d397fb7e82c3a074245570e48.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2022 o 05:46, Pifpaf napisał:

Morette wznowiło produkcję całkiem niedawno. Teraz i mijania i długie są soczewkowe i na razie tylko w czarnym kolorze. Co do tych siatek, to chyba one nie mają chronić soczewki, tylko to są wloty powietrza zamiast soczewki.

 

image.thumb.png.a1afea8eb2c63fdf8ee6eeccfd03634c.png

 

image.thumb.png.eaca077d397fb7e82c3a074245570e48.png

Tak dokładnie...to był tako skrót myślowy- pisząc o ochronie soczewek...Chodziło właśnie o zabezpieczenie wlotu w lampach :)

 

Fajny bajer...ale ciemne soczewki totalnie mnie rozlożyly na łopatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś założyłem dodatkowe "zamki" na maskę i pstryknąłem kilka fotek na działeczce. Wleciał też dolocik Mishimoto. W tym tygodniu będę szukał warsztatu który mi wymieni komplet sprzęgła - kupiłem oryginał Subaru, oraz poduszki silnika - tu padł wybór na poduchy STI Performance. Zobaczymy jak się sprawdzą.

4b3b4901c1dc6a1601e0f44020459e33.jpg

e8fe1d96105dfe8a1705cc2b5c0e2c85.jpg

045b753040dac88111b0c68e4a687b02.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nastąpił mały problem. Sprzęgło przyszło nie takie jak zamówiłem. Jako, że mam wyjazd w środę muszę kupić drugie sprzęgło, a to odesłać i czekać na zwrot kasy. Jako że skrzynia leżała obok, z ciekawości zainteresowałem się skrzynią. Spisałem sobie jej nr. i poszukałem w sieci. Znalazłem coś takiego:

TY754VN2BA - 1st, 2nd, 3rd gears widened to RA width

Poprzedni właściciel cos mówił, że jest wzmocniona, ale nie wiedziałem jak. Zna się ktoś tu na skrzyniach?

f90f3c78ff8d49aff9e621e784a6a663.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nastąpił kolejny problem. Mam jakąś wczesną wersję imprezy, w której jest inne koło zamachowe i sprzęgło dobierane wg Vinu opiera się o śruby zamachu. Więc wszystko poszło do regeneracji a tarcza na obicie kewlarem.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pifpaf napisał:

No i nastąpił kolejny problem. Mam jakąś wczesną wersję imprezy, w której jest inne koło zamachowe i sprzęgło dobierane wg Vinu opiera się o śruby zamachu. Więc wszystko poszło do regeneracji a tarcza na obicie kewlarem.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

to raczej jest inaczej ;) ktoś tam był przed Tobą :biglol: tak jak pisałeś- masz jakąś inną skrzynię, nie wiadomo co tam jeszcze masz pozmieniane. W tej sytuacji dobieranie po vin jest niewiele warte niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej jest inaczej  ktoś tam był przed Tobą :biglol: tak jak pisałeś- masz jakąś inną skrzynię, nie wiadomo co tam jeszcze masz pozmieniane. W tej sytuacji dobieranie po vin jest niewiele warte niestety.
No przeczytałem gdzieś na nasioc, ze przez kilka pierwszych miesięcy wychodziły z innym kołem zamachowym. Ale też jest ogromna szansa, że jest jak ty mówisz No nic. Kewlar starczy do momentu zmiany skrzyni na MT6

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie odebrałem swojego strucla. Sprzęgło chodzi jak marzenie, tylko ciągle mam wrażenie że łapie dość wysoko... Wymieniłem też wahacze przednie i osłony przegubów. A w drodze jest zawieszenie tylne.

image.png.7601354665d6e2046774138170018470.png

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pifpaf napisał:

Wreszcie odebrałem swojego strucla. Sprzęgło chodzi jak marzenie, tylko ciągle mam wrażenie że łapie dość wysoko... Wymieniłem też wahacze przednie i osłony przegubów. A w drodze jest zawieszenie tylne.

image.png.7601354665d6e2046774138170018470.png

Ile taki zestawik? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie...I szybko rdzewieją...Ale oby służyły
 
 
Mam jedną sztukę na pamiątkę 
Wszystkie rdzewieją. Whiteline jeszcze szybciej. Ja planuję je zakonserwować przed montażem.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...