Jump to content

Pukanie i wibracje po podniesieniu Subaru


matmat
 Share

Recommended Posts

Cześć, mam problem w Foresterze SG. Po podniesieniu auta na podkładkach (4,5cm) słychać pukanie równomierne przy prędkościach powyżej ok. 80 i później przy wyższych prędkościach (100 i w górę wibracje, które przenoszą się na auto i czuje pod pedałem gazu). Co ciekawe takie objawy mam tylko kiedy dodaję gazu / utrzymuję prędkość, jeżeli tylko odpuszczę pedał gazu to stukanie i wibracje ustają. Zastanawiałem się co mogłem zrobić źle / uszkodzić przy montażu podkładek. Przedtem było wszystko ok. Jedna półoś z przodu mi na chwilę przy montażu wyskoczyła ale bez problemu udało mi się ja z powrotem wsadzić bez żadnych szkód ( napędy działają, byłem już w terenie i bez problemów). Na początku, przy montażu próbowałem podnosić auto z tylny dyfer i widziałem, że sam dyfer mocno poszedł na gumach w stronę budy auta, może wtedy podpora wału jakoś się dziwnie dogięła. Kolejne co biorą pod uwagę, to to, że łożyska w półosiach pracują teraz na innej powierzchni bieżni, która nie jest wyrobiona, albo na skraju starej ścieżki, którą przez kilkanaście lat sobie żłobiły i stąd taki dźwięk. Ale wtedy to pół forum miałoby taki problem po podniesieniu jakiegokolwiek Subaru. Piszę tutaj a nie w dziale Forestera bo zawieszenia i napędy w naszych Subarakach są w miarę podobne i może ktoś miał taki problem kiedyś już.

 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, matmat napisał:

Co ciekawe takie objawy mam tylko kiedy dodaję gazu / utrzymuję prędkość, jeżeli tylko odpuszczę pedał gazu to stukanie i wibracje ustają.

Objaw zużytego wewnętrznego przegubu przedniej półosi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, matmat napisał:

@koziolek I jest możliwe że w tym przypadku podniesienie auta ,,uaktywniło,, jego zużycie i dlatego teraz daje to o sobie znać? 

Przegub działa pod innym kątem teraz i w innym miejscu, jak Ci wyskoczył trzeba było dodać smaru, pojeździj chwilę może się 'ułoży'B)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...