Skocz do zawartości

Pukanie i wibracje po podniesieniu Subaru


matmat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem w Foresterze SG. Po podniesieniu auta na podkładkach (4,5cm) słychać pukanie równomierne przy prędkościach powyżej ok. 80 i później przy wyższych prędkościach (100 i w górę wibracje, które przenoszą się na auto i czuje pod pedałem gazu). Co ciekawe takie objawy mam tylko kiedy dodaję gazu / utrzymuję prędkość, jeżeli tylko odpuszczę pedał gazu to stukanie i wibracje ustają. Zastanawiałem się co mogłem zrobić źle / uszkodzić przy montażu podkładek. Przedtem było wszystko ok. Jedna półoś z przodu mi na chwilę przy montażu wyskoczyła ale bez problemu udało mi się ja z powrotem wsadzić bez żadnych szkód ( napędy działają, byłem już w terenie i bez problemów). Na początku, przy montażu próbowałem podnosić auto z tylny dyfer i widziałem, że sam dyfer mocno poszedł na gumach w stronę budy auta, może wtedy podpora wału jakoś się dziwnie dogięła. Kolejne co biorą pod uwagę, to to, że łożyska w półosiach pracują teraz na innej powierzchni bieżni, która nie jest wyrobiona, albo na skraju starej ścieżki, którą przez kilkanaście lat sobie żłobiły i stąd taki dźwięk. Ale wtedy to pół forum miałoby taki problem po podniesieniu jakiegokolwiek Subaru. Piszę tutaj a nie w dziale Forestera bo zawieszenia i napędy w naszych Subarakach są w miarę podobne i może ktoś miał taki problem kiedyś już.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, matmat napisał:

@koziolek I jest możliwe że w tym przypadku podniesienie auta ,,uaktywniło,, jego zużycie i dlatego teraz daje to o sobie znać? 

Przegub działa pod innym kątem teraz i w innym miejscu, jak Ci wyskoczył trzeba było dodać smaru, pojeździj chwilę może się 'ułoży'B)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...