Skocz do zawartości

GRubo przesadzony Yaris


FilipeK

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, krist napisał:

No i asy z otomoto zostaną z Yarisami jak Himilsbach z angielskim :D

w 2022 wypuszczą grmn, 300 koni plus spojlery, mogę się założyć

a mamy początek roku 2021 :biglol: , ale fakt w tych czasach wróżka i szklana kula w cenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, carfit napisał:

a mamy początek roku 2021 :biglol: , ale fakt w tych czasach wróżka i szklana kula w cenie :mrgreen:

jak pisałem że będzie następna partia samochodów, a jest praktycznie drugi raz tyle co w kwietniu 2020, to mówiłeś że nie, nie wiadomo. No i wyszło na moje To masz w gratisie następną przepowiednię; w 2022 będą oferować mocniejszą bardziej agresywną wersję gr

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krist napisał:

jak pisałem że będzie następna partia samochodów, a jest praktycznie drugi raz tyle co w kwietniu 2020, to mówiłeś że nie, nie wiadomo. No i wyszło na moje To masz w gratisie następną przepowiednię; w 2022 będą oferować mocniejszą bardziej agresywną wersję gr

Ta partia aut jest "wycyganiona" z rynków gdzie jest mniejsze zainteresowanie GR w szczególności Skandynawia i Szwajcaria, ze względu na ssanie w Polsce i chyba nie tylko. Mam totalnie gdzieś Twoje przepowiednie :) , ja już wiem że na dzień dobry w cenie katalogowej zarobiłem co najmniej 8.5k na 1 ezg. Tyle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, carfit napisał:

W sumie to się nie dziwię bo sam się czuję trochę słabo , jak słyszę że ludzie wpłacali po 5k zaliczki, a ja jako klient flotowy Toyoty zamawiając wpłacałem po 16k. zaliczki,  nie wspomnę że przy okazji kupiłem jeszcze inną Toyotę na firmę. 

ode mnie tez chcieli 5k. Zaplaciłem dyche w grudniu i czekam jak marcin najman w niebieskiej kurtce:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, krist napisał:

 

interes życia:clapping::clapping:

Nooo dla mnie 11% w skali roku to jest interes, chyba że dla Ciebie miliarderze to nic, to szacun ! 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krist napisał:

masz rację ale trzeba było z 20 sztuk kupić :)

tylko nie wiesz ile kupiłem, i gdzie je i za ile zamierzam sprzedać :P i niech tak zostanie.

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

tylko nie wiesz ile kupiłem, i gdzie je i za ile zamierzam sprzedać :P i niech tak zostanie.

i właśnie dlatego całkowicie zgadzam się z polityką dealerów w niektórych krajach, takich ciut bardziej zaawansowanych kulturowo, które takich koników samochodowych wpisują na czarne listy, i po prostu im nie sprzedają samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krist napisał:

i właśnie dlatego całkowicie zgadzam się z polityką dealerów w niektórych krajach, takich ciut bardziej zaawansowanych kulturowo, które takich koników samochodowych wpisują na czarne listy, i po prostu im nie sprzedają samochodów.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Czasy Twoich czasów komunizmu się przypomniały ? chcesz kartki na auta wprowadzać , czy parzyste numery rejetsracyjne na tankowanie w tym dniu ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Czasy Twoich czasów komunizmu się przypomniały ? chcesz kartki na auta wprowadzać , czy parzyste numery rejetsracyjne na tankowanie w tym dniu ? :mrgreen:

No właśnie jak słyszę o rezerwowaniu na znajomych, wpłacaniu zaliczek i przepisywaniu ich na inne osoby, kupowaniu nowych aut i natychmiastowej sprzedaży na innym rynku, to wypisz wymaluj komuna wróciła. Myślałem ze to już mamy za sobą, ale widać w niektórych to siedzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krist napisał:

Myślałem ze to już mamy za sobą, ale widać w niektórych to siedzi...

 

No tu chyba tylko u Ciebie..... jak mam ochotę to są kupię portugalską marchewkę w biedońce i szczypiorek w Lidlu, oderwę opakowania i sprzedam na rynku maślanym z zyskiem 50%. I nic Ci do tego !!!! Interes jest interes, jeśli Tobie to musze tłumaczyć jak dziecku, to nie mam pytań. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

No tu chyba tylko u Ciebie..... jak mam ochotę to są kupię portugalską marchewkę w biedońce i szczypiorek w Lidlu, oderwę opakowania i sprzedam na rynku maślanym z zyskiem 50%. I nic Ci do tego !!!! Interes jest interes, jeśli Tobie to musze tłumaczyć jak dziecku, to nie mam pytań. 

 

no własnie w niektórych krajach już na to inaczej patrzą, bo tak naprawdę toyota sobie robi krzywą robotę marketingową pozwalając na taką wiochę. Ford to świetnie rozwiązał w nowym GT, trzeba było podpisać umowę że przez bodajże 2 lata nie sprzedasz. Jeden koleś sprzedał i zapłacił karę umowną :) Ale tam komuna w tej Ameryce, musisz im wytłumaczyć że biznes jest biznes :D

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krist napisał:

Ford to świetnie rozwiązał w nowym GT, trzeba było podpisać umowę że przez bodajże 2 lata nie sprzedasz.

to akurat troche chore. Równie dobrze auto Ci sie moze po prostu nie spodobać. Znajomy sie przesiadl z 911 do Ferrari i stwierdził, ze tym sie jezdzić nie da. To troche słabo jak by był ożeniony z tym autem na dwa lata ;) „co kraj to obyczaj” :)

Edytowane przez FilipeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krist napisał:

no własnie w niektórych krajach już na to inaczej patrzą,

to się tam przeprowadź , ja tam wolę kraj w którym mogę ( póki co ) bo idzie w złym kierunku ( ale to moje prywatne zdanie i trochę politycznie) abym mógł robić co chcę. Wypowiadać się , pisać, handlować czym chcę i jak chcę i płacić legalnie podatki, a Ty mi tu z jakimiś konikami, spekulantami wyskakujesz........ wstyd ! 

 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, FilipeK napisał:

to akurat troche chore. Równie dobrze auto Ci sie moze po prostu nie spodobać. Znajomy sie przesiadl z 911 do Ferrari i stwierdził, ze tym sie jezdzić nie da. To troche słabo jak by był ożeniony z tym autem na dwa lata ;) „co kraj to obyczaj” :)

W fordzie GT od początku mówili ze to będzie auto limitowane. Chodziło o to żeby uniknąć takich rzutkich biznasmenów od pietruszki którzy zamówią 10 sztuk a potem będą je sprzedawać portugalczykom na ebayu. I zadziałało, koleś musiał zapłacić Fordowi żeby uniknąć procesu. Ciekawa historia, można tu przeczytać: https://www.thedrive.com/news/21623/john-cena-taps-out-settles-lawsuit-with-ford-after-selling-his-ford-gt

Jeśli chodzi o toyotę, już widać że pewnie i 50 tysięcy GRów sprzedadzą bez problemu, jeśli będa mogli tyle wyprodukować. ograniczeniem jest pewnie czas, i kompletnie nie rozumiem dlaczego np w Anglii importer i dealerzy potrafią przypilnować tematu ,a w Polsce robią wiochę i z tego co mówi @carfitsami sprzedawcy jeszczedo tego bajzlu dokładają cegiełkę. Jak wyszedłem ze szpitala i usłayszałem że już jazd próbnych nie będzie, bo cwaniacy zamówili po x sztuk żeby tym handlować, i to powiedziałem sobie całujcie się w nos i poszedłem do salonu innej marki. I w moich oczah toyota straciła tym nie potrafi zatrzymać procederu, który w krajach anglojęzycznych nazywają scalping, czyli to co indianie robili białym twarzom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne jaja są teraz w IT np. z kartami graficznymi. Nowe modele nie do dostania po ludzku. Wszystko wykupione przez kopaczy kryptowalut i spekulantów. Cena katalogowa 1500zł a jak coś się uda wyhaczyć za 3 tys. to cud. Na rynku wtórnym modele sprzedawane parę lat temu za 700zł teraz chodzą po 2 tys. Normalnie kosztowałyby teraz 400zł. Wszyscy psioczą na minerów i skalperów a wg mnie po prostu brakuje podaży. I nie jest tu winna "pandemia". Gigantyczne mega nowoczesne czipy graficzne zderzyły się ze ścianą technologiczną - brakuje fabryk gdzie to można wyprodukować na tyle żeby zaspokoić popyt. Winny jest producent który niedoszacował ceny i zgrywa idiote nieświadomego popytu.

 

Podobnie Yaris GR. Ludzie są tak zmęczeni ekologicznymi dupowozami przyspieszającymi do setki w paręnaście sekund że taką małą petardę za grosze braliby jak reksio szynke. No ale nie ma podaży jak szynki więc i cena to nie grosze. Nie dziwię się spekulantom sam był kupił parę gdyby było mnie stać, podobnie karty graficzne jakbym przewidział (a kusiło mnie jak chodziły jeszcze "tylko" o 33% drożej). Teraz ruch Toyoty. Jak są uczciwi powinni wyprodukować wiele wiele więcej a jak nie ma możliwości to ceny katalogowe znaaacznie podnieść. Regulowanie tego to nie działka dealerów.

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rutra80 napisał:

Winny jest producent który niedoszacował ceny i zgrywa idiote nieświadomego popytu.

no o to mi własnie chodzi, w toyocie zachowują się po prostu głupio. Umówmy się że modelu gr nie robili dla kasy, tylko żeby poprawić wizerunek marki. Mówiło się nawet że przy cenie tych 33 k€ będą dokłądać do interesu, choć tego nikt nie wie. Więcj jak modelem wizerunkowym psują sobie wizerunek, to efekt końcowy jest słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, krist napisał:

no o to mi własnie chodzi, w toyocie zachowują się po prostu głupio. Umówmy się że modelu gr nie robili dla kasy, tylko żeby poprawić wizerunek marki. Mówiło się nawet że przy cenie tych 33 k€ będą dokłądać do interesu, choć tego nikt nie wie. Więcj jak modelem wizerunkowym psują sobie wizerunek, to efekt końcowy jest słaby

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: oczywiście , tam przecież pracuję banda debili :mrgreen::facepalm:  na szczęście w Polsce są kozaki jak Ty którzy nie jedno koło wymienili na drodze bez podnośnika :yahoo::mrgreen:;) 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w rynku aut ale chyba analogia z IT jest niezła.

 

Mamy Intela który grzeje dające radę procesory w starym procesie technologicznym. Można je dostać w każdym sklepie mięsnym za rogiem za normalne pieniądze. Opinia ludzi? Dziady którzy produkują przewartościowane starocie. Intel ma aktualnie spore kłopoty, zmiana CEO itp.

 

Z drugiej strony mamy AMD i nVidię robiących mega efektywne czipy wymagające najnowszych procesów technologicznych. Nie do dostania za normalne pieniądze, wszystko wykupione przez minerów i spekulatnów, zwykli gracze dla których niby te czipy są produkowane płaczą. Firmy notują super wyniki finansowe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rutra80 napisał:

Nie siedzę w rynku aut ale chyba analogia z IT jest niezła.

 

Mamy Intela który grzeje dające radę procesory w starym procesie technologicznym. Można je dostać w każdym sklepie mięsnym za rogiem za normalne pieniądze. Opinia ludzi? Dziady którzy produkują przewartościowane starocie. Intel ma aktualnie spore kłopoty, zmiana CEO itp.

 

Z drugiej strony mamy AMD i nVidię robiących mega efektywne czipy wymagające najnowszych procesów technologicznych. Nie do dostania za normalne pieniądze, wszystko wykupione przez minerów i spekulatnów, zwykli gracze dla których niby te czipy są produkowane płaczą. Firmy notują super wyniki finansowe :]

To temat o GR , chyba.....

może jeszcze wstawimy temat kulinarny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...