Skocz do zawartości

Dziwne dudnienie


Dracula

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, pacjent legacy iv 138km. W kabinie slychac dziwne dudnienie tak jakby kolo pasowe na wale sie konczylo lub dwumasa. Jednak paski zdjalem didnienie nie zniknelo. Gdyby to bylo sprzeglo to po jego wcisnieciu dudnienie powinno ustac.

Dodam ze slychac tylko w kabinie pod maska nic takiego nie slychac. Niestety nie jestem w stanie nagrac dzwieku bo jest za cichy jednak na wolnych obrotach upierdliwy. Na wyzszych obrotach nie slychac.

 

Wysłane z mojego 5051X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dracula napisał:

 

Czesc, pacjent legacy iv 138km. W kabinie slychac dziwne dudnienie tak jakby kolo pasowe na wale sie konczylo lub dwumasa. Jednak paski zdjalem didnienie nie zniknelo. Gdyby to bylo sprzeglo to po jego wcisnieciu dudnienie powinno ustac.

Dodam ze slychac tylko w kabinie pod maska nic takiego nie slychac. Niestety nie jestem w stanie nagrac dzwieku bo jest za cichy jednak na wolnych obrotach upierdliwy. Na wyzszych obrotach nie slychac.

 

Wysłane z mojego 5051X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nasila się wraz z obrotami, czy wraz z prędkością jazdy? Czy jest to niezależne od w/w rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na paskach mie ma sladu. Maja ok 8tys najechane. Po zdjeciu paskow dudnienie nie milknie. Wykluczam wiec problem z napedem osprzetu. Dudnienie slychac w kabinie tylko. Moze jakis element gumowo metalowy. Poduszka? Na kanal dopiero w sobote bede mogl wjechac

Wysłane z mojego 5051X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem znaleziony. Podpora walu. Po dluzszej jezdzie nawet bieznia obraca sie w gumie. I przy okazji do eymiany prawa oslona przegubu przy skrzyni biegow. I teraz pytanie czy ktos jest w stanie podac numery z oryginalu? Legacy iv 2003r 138kuni.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem znaleziony. Podpora walu. Po dluzszej jezdzie nawet bieznia obraca sie w gumie. I przy okazji do eymiany prawa oslona przegubu przy skrzyni biegow. I teraz pytanie czy ktos jest w stanie podac numery z oryginalu? Legacy iv 2003r 138kuni.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka


Poszukaj:)
http://opposedforces.com/parts/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no dzięki. Osłone znalazłem. Ale gdyby ktos wydedukował jaki numer ma podpora wału to wklejam linka http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_42/train/propeller_shaft/illustration_1/

z góry dziekuje za pomoc :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientowałem kiedy posypał mi się wał, Subaru traktuje to jako jedną część, także możesz zamówić co najwyżej cały wał za 5k.

U mnie skończyło się na używce (150pln), ale zdaje się że zakłady zajmujące się regeneracją wałów napędowych bez problemu potrafią i podporę wymienić, musiałbyś podzwonić i popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpory są dostępne ale w zamienniku. Nie ma większego problemu aby ją wymienić. Wał jest rozkręcalny. Jedna śruba trzyma dwie części, widać ją przy krzyżaku środkowym. Trzeba zadzwonić do dobrej hurtowni motoryzacyjnej u zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...