Skocz do zawartości

[S] SI - śląska wersja naklejki 'PL'


Gość Adrian_vRS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mhm. Jakby się Śląsk oddzielil, to byłoby pierwsze najbiedniejsze państwo świata :D :D :D

 

No a ty byś został bez prądu... :roll:

 

 

Kończcie już koledzy tę zbędną dyskusję, bo się z tego jeszcze kolejna afera formowa zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk bez odpowiednich dofinansowań z budżetu państwa też nie miałby prawa istnienia.

:mrgreen: :shock: To ciekawe poco swego czasu tyle ludzi na śląsk za pracą zjeżdżało. Mówisz tak jakby na śląsku kompletnie nic się nie działo. Miałby prawo istnienia i to o wiele większe niż Ci się wydaje.

Polsce jest potrzebny taki region przemysłowy

Tu bym się zgodził z tym co piszesz.

Mnie denerwuje po prostu to oddzielanie.

A mnie to, że niby się nie trzepiacie śląska, ale piszecie z dużym przekąsem. I nie dziwcie się, że czasem mówi się o autonomiczności śląska. W innym wątku padło też stwierdzenie, że ludzie tu bardzo się obchodzą ze swoją śląskością, chodzi tu o to, że ludzie są dumni i cieszą się ze swojego pochodzenia- Ci którzy czują się ślązakami- (pielęgnuje się tradycje, język, itp), a nie o to że się wywyższają. Wielu z Was tego nie zrozumie, będzie dalej pisać, że to albo tamto. Ale poco w ogóle ta czcza dyskusja???? Temat nie o tym jest :!: Nie szkoda Wam nerwów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przesyłamy znak pokoju do wszystkich miast"

"Dziś jest ważne, żeby skończyć głupich podziałów czas. Bądźmy jedną pięścią, a nie pokonają nas"

 

Sindey Polak - Radio Warszawa

 

Tyle, a niektórzy niestety stracili w moich oczach. Myślałem, że panuje tutaj wszechobecna tolerancja, ale jak widać wśród niektórych wciąż działają stereotypy choć starają się usilnie zaprzeczyć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł :mrgreen: , a na szybie przyklejcie to:

 

Buahahaha :mrgreen:.

 

PS. Wątek mocno zbędny, bo po ryjach może se dać najwyżej część formowiczów (Zagłębiacy i Ślązacy). W wojnie pasztetowo-kawiorowej po ryju mógł se dać każdy. Mało tego - można było w miarę łatwo zmieniać strony sporu, co tylko dodawało kolorytu :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszubi mają swój język

Ślązacy gratulują Kaszubom języka :)

Są szanse że śląski też skodyfikują jako język (nie gwara), alfabet już jako tako jest. O szczegóły trzeba by było zapytać Adrian_vRS, . Przemeq, zamiarem nie było tu żeby sie po ryju lać, ale kurna jakoś już drugi temat o śląsku który w tym kierunku skręca :roll: A fajniej by było gdyby panował klimat bardziej sielski i integrujący jak już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać śląski temperament zachęca do lania po gębach :roll: A z Kaszubami to jest tak, że podobno podczas wojny było wielu którzy się dobrowolnie podawali za Niemców i wstępowali do armii. Jak dziadek Tuska, mój dziadek też był w Wermachcie. Babcia mi tłumaczyła jak to wtedy było, ale młodemu ciężko zrozumieć :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...