Jump to content

[S] SI - śląska wersja naklejki 'PL'

Guest Adrian_vRS

Recommended Posts

• Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Adrian_vRS
Adrian_vRS, i obok napisz jeszcze-Polakiem nie jestem...

A Ty co, chcesz się wdawac w dyskusję o tożsamości? :) To kto się kim czuje to indywidualna sprawa i nic innym do tego.

Adrian_vRS, i obok napisz jeszcze-Polakiem nie jestem...

A Ty co, chcesz się wdawac w dyskusję o tożsamości? :) To kto się kim czuje to indywidualna sprawa i nic innym do tego.

to moje odczucia , nie wiem kim jesteś i nie znam cię ale coś takiego mi się nie podoba

ja jestem zawsze najpierw Polakiem a później warszawiakiem

:) To kto się kim czuje to indywidualna sprawa i nic innym do tego.

Jeżeli czujesz się hanysem to twoja sprawa i nic innym do tego, ale jak zaczynasz się znakować, to już zaczynasz zwracać uwagę innych ludzi i przestaje to być indywidualną sprawą.

nie wiem jak teraz na granicach...ale dawniej trafiając na upierdliwego WOPistę można było za taka naklejke postać sobie na granicy w kolejce z chłopakami z TIRów :!:

Guest Adrian_vRS
to moje odczucia , nie wiem kim jesteś i nie znam cię ale coś takiego mi się nie podoba

ja jestem zawsze najpierw Polakiem a później warszawiakiem

A ja czuję się przede wszystkim Ślązakiem i nie jestem by najmniej na Górnym Śląsku wyjątkiem w tej kwestii. Wynika to ze szczególnej specyfiki tej ziemi, która przed 1922 rokiem 587 lat (od 1339) nie miała z Polską wiele wspólnego. Nawet Norman Davies pisze o tym, że mieszkańcy G.ŚLąska uważali sie raczej za Ślązaków niż Polaków. Oczywiście wy tej specyfiki nie rozumiecie i nie winię was o to, bo edukacja regionalna wygląda w Polsce jak wygląda.

Jeżeli czujesz się hanysem to twoja sprawa i nic innym do tego, ale jak zaczynasz się znakować, to już zaczynasz zwracać uwagę innych ludzi i przestaje to być indywidualną sprawą.

Bzdura, dalej to jest moja indywidualna sprawa. Póki nie wkraczam w zakres wolności innych ludzi, mogę robić co chce i jest to moja sprawa.

Chłopaki mają rację, może bez przesady z tym "oddzielaniem się".

Skąd wziąłeś te 'oddzielanie'? Możecie sobie zrobić swoje WK(dla Wielkopolski) MA(dla Mazowsza) itd. Tak samo były kiedyś naklejki w wyborczej typu "jestem Ślązakiem", "jestem Wielkopolaninem" etc. i nikt nie miał pretensji.

nie wiem jak teraz na granicach...ale dawniej trafiając na upierdliwego WOPistę można było za taka naklejke postać sobie na granicy w kolejce z chłopakami z TIRów :!:

Jest przepis mówiący o tym, że nie możesz mieć naklejek z kodem innych krajów. Jak WOPista poda CI kraj, który ma kod SI to moze się czepiać. ( a kraju takiego nie ma)

Anyway kończmy temat. Widzę, że bez sensu jest wrzucanie takiego info na ogólnopolskie forum, bo ksenofobizm niektórych jest bardziej niż śmieszny.

Jest przepis mówiący o tym, że nie możesz mieć naklejek z kodem innych krajów. Jak WOPista poda CI kraj, który ma kod SI to moze się czepiać. ( a kraju takiego nie ma)

To czemu ładujesz ludzi w kłopoty?

Guest Adrian_vRS

To czemu ładujesz ludzi w kłopoty?

Widzę, że myślenie u Ciebie szwankuje. Można legalnie mieć tą naklejkę na aucie, bo nie ma państwa o kodzie SI!!

Możecie sobie zrobić swoje WK(dla Wielkopolski)

faktycznie cienko u Ciebie z informacjami o Polsce. skrot nazwy wojewodztwa wielkopolskiego i wszystkiego co sie z nim wiaze to Wlkp :wink:

Widzę, że myślenie u Ciebie szwankuje

Może i masz rację :roll: :???: .Wydaje mi się, że nie trafiłes jeszcze na upierdliwego WOPistę, który może nie załapać tłumaczenia w stylu "Można legalnie mieć tą naklejkę na aucie, bo nie ma państwa o kodzie SI! :wink:

EDIT: Regulamin SIP mówi:

Umieszczane reklamy działalności gospodarczej będą usuwane

Umieszczane reklamy działalności gospodarczej będą usuwane

Adrian_vRS, nie prowadzi działalności gosp., więc nie jest to reklama żadnej firmy.

Nie rozumiem dlaczego wszyscy od razu zaczeli się Ślązaków trzepiać? Też jestem Hanys i nigdy się tego nie wstydziłem. Nie dopinam też innym że pochodzą skąd inąd i nie pojmuję waszego postępowania. Zresztą jak tak najeżdżacie na śląsk to napiszcie petycję żeby nas odłączono i już. I wielka prośba: nie dopier...alajcie się więcej bo jeszcze większa niechęć jednych do drugich będzie. Temat o czym innym był a zjeżdżacie niesmacznie.

Adrian_vRS, nie prowadzi działalności gosp., więc nie jest to reklama żadnej firmy.

Działalność komercyjna (zarobkowa) jest forma działalności gospodarczej...I nie ważne, czy jest to działalność prowadzona przez firmę, czy osoba fizyczną.

Zresztą jak tak najeżdżacie na śląsk to napiszcie petycję żeby nas odłączono i już.

możesz zacytować konkretne wypowiedzi, które są objawem "najeżdżania na Śląsk? :roll:

nie dopier...alajcie się więcej bo jeszcze większa niechęć jednych do drugich będzie.

Ja nie czuję żadnej niechęci i troche mi głupio, że Ty czujesz.... :???:

Najbardziej beznadziejny watek, jaki na tym forum widzialem (moze dlatego, ze czytam tylko techniczne i gielde.

Licze jednak na to, ze nie). Szkoda Waszych nerwow i mojego niesmaku...

Pozdrawiam

Leszek ze Slaska, ale rownie dobrze i bez wstydu z Warszawy, Poznania, czy Bialego Stoku.

PS. Az sie dziwie, ze WRC Fan zwleka z pociagnieciem cyngla ;-)

A sobie myślę, że może jakaś bardziej flaga to powinna być, tak jak w Katalonii na przykład:

cstripe300x200zi9.th.gif

tyle tylko, że oni turystykę przynajmniej mają, trzepią kasę to i separatyści się pojawili.

Co trudno powiedzieć o Śląsku... :twisted:

Jak sie oddzielicie dostatecznie daleko, to Krakusy zrobia wypad na poludniowy zachod i sie ten "ślonski" cyrk zakonczy. A powazniej, to dziwi mnie to jak mozna mieszkajac w POLSCE nie czuc sie Polakiem... :shock: Kazde z wojewodztw ma swoja regionalna specyfike, patrz Kaszubi, gorale, etc... a jakos tylko ślonzaki ciagle tylko chca sie separowac...