Skocz do zawartości

Przednia szyba szum powyżej 70 km/h wrx blob


Michał Kasperek

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś lub miał podobny problem  z szumem powyżej  70 km/h z przedniej szyby ?

Mam drugiego wrxa ( tak stęskniłem  się po pół roku) zakupiłem w czerwcu 2020  w poprzedniej  tego nie miałem wydaje mi się,  poprzedni  właściciel  twierdził  że  to przez  kurnik  ale w poprzedniej  miałem większy  kurnik i tego raczej aż  tak nie było słychać.

 

 

Może  uszczelka  gdzieś  coś się odkleiło ? Na pewno była wymieniana szyba

I była ściągnięta  ze Stanów widziałem zdjęcie  uszkodzenia 

Pytanie  dać nową szybę?

Pozdrawiam 

20200902_101735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysę można spolerowqc trochę. A nie pamiętam ile to było. 2 lata temu taki zabieg mi firma robiła. Ale ostrzegli że szyba może strzelić przy wycianiu. Na Twoim miejscu jeszcze sprawdził bym po prostu pod plastikami u dołu jak to wygląda. Tam da się wszystko zdjąć. Najwyżej przejedź paluchem z klejem do szyb i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tutek napisał:

Teoretycznie szyby czołowej nie powinno się polerować. Ja aktualnie przechodzę wycięcie szyby i ponowne wklejenie ze względu na ogarnięcie rudej przy antenie w GT i koszt to 400 PLN. 

Temat rzeka. Generalnie co Ci ma innego powiedzieć zakład szklarski, wolą skasować za wymianę szyby niż się brudzić z polerką. A takie gadanie to słyszę zawsze od osób które tego nigdy nie robiły. Pewnie usłyszałeś że soczewka Ci się zrobi :biglol:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewemarkam napisał:

Temat rzeka. Generalnie co Ci ma innego powiedzieć zakład szklarski, wolą skasować za wymianę szyby niż się brudzić z polerką.

Nie raz uszkodzenia są tak duże że po prostu się nie opłaca polerować szyb, taki zabieg pochłania bardzo dużo czasu i nie raz przekracza koszt jak przy wymianie szyby.

Więc można powiedzieć że masz rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz uszkodzenia są tak duże że po prostu się nie opłaca polerować szyb, taki zabieg pochłania bardzo dużo czasu i nie raz przekracza koszt jak przy wymianie szyby.
Więc można powiedzieć że masz rację
Tylko że jak zrobisz to samemu, a masz np trudno dostępna albo droga szybę to warto. Choćbyś kupił polerke za 50-70 PLN i tlenek ceru z alledrogo za paręnaście PLN. Polerowalem szyby w paru swoich samochodach na przestrzeni lat. Ale 2-4 godziny na to wypada przeznaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 09:08, Alkanick napisał:

Ło kurde czyli mogła wypaść przy mocniejszym hamowaniu jak w dużym Fiacie? :D Nieźle :D

a widziales, zeby szyba przy hamowaniu wypadla  w duzym fiacie? no chyba, ze z pasazerem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/2/2020 at 10:53 AM, Tutek said:

Teoretycznie szyby czołowej nie powinno się polerować. Ja aktualnie przechodzę wycięcie szyby i ponowne wklejenie ze względu na ogarnięcie rudej przy antenie w GT i koszt to 400 PLN. 

Siemka, mam taką samą sytuację. Podpowiedz, używacie uszczelki pod szybe, czy od razu na klej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia kleju...? Jedyne co się zmieniło, to nie ma już listw nadszybia, tylko od razu zaczyna się połać dachu. Ale to nie ma nic wspólnego z uszczelką.

Po ostatnich dniach wiem jedno, robiąc wszystko na klej, wszystkie spinki listew robią się jednorazówkami, a jedna sztuka swoje kosztuje.

Tak samo jak dadzą Ci za dużo kleju po bokach, to zatykasz przewidziany spływ wody pod bocznymi listwami (gdyby ktoś kminił, skąd tyle rudego wokół szyby po jej wycięciu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...