Skocz do zawartości

Szybująca korekta i AFR przy pompowaniu hamulcem na jałowym


rutra80

Rekomendowane odpowiedzi

W internetach są sprzeczne informacje czy to normalne czy usterka - na jałowym przy naciskaniu i puszczaniu hamulca AFR leci do góry podobnie jak krótkotrwała korekta paliwa (u mnie można tak doprowadzić nawet do misfire na 4 cylindrze). Niektórzy mówią że to normalne bo ze wspomagania trafia powietrze do dolotu, inni mówią żeby szukać nieszczelności. Co na to tutejsze internety?

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz czysty? A może ma powyżej 150kkm?

Ja takie problemy miałem przy mocno zmęczonym przepływomierzu. Duże korekty w Learning View, czasem IAM spadał poniżej 1.

U mnie był stary, przepływomierz (wyminiony na nowszy 68kkm), u kolegi natomiast bardzo brudny i po umyciu preparatem do czyszczenia przepływomierzy i przeszło. Trzeci element najtrudniejszy do sprawdzenia to regulator ciśnienia paliwa - Wg mnie seryjny to porażka, szczególnie po latach ale to na podstawie własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, u mnie jest spory rozjazd na regulatorze ciśnienia pomiędzy doładowaniem a podciśnieniem. Niby mieści się w parametrach ale ale okno jest ogromne. Mocno rozważam założenie czegoś alternatywnego (poważnego i dokładnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch ale u mnie ogólnie AFR i korekty OK - chodzi mi tylko i wyłącznie o niepraktyczną sytuację gdy silnik chodzi na jałowym i parę razy pod rząd wciśniesz i puścisz hamulec - wtedy na parę sekund AFR robi się ubogi i krótkotrwała korekta szybuje do góry. Po zaprzestaniu eksperymentalnego deptania wszystko w kilka sekund wraca do normy. Niektórzy mówią że to normalne bo powietrze z serwo leci do dolotu 4 cylindra?

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...