Jump to content

Forester SG 2.0 125KM - dobór pompy wody

matmat
 Share

Recommended Posts

Cześć

Chcę wymienić rozrząd w foresterze. Z paskiem i rolkami nie ma problemu, ale wpisałem mój model, rocznik i rodzaj silnika w wyszukiwarkę w kilku sklepach internetowych i wyskakują mi dwa różne rodzaje pompy wody - takie, które mają dwa króćce i takie które mają jeden króciec, a znalazłem jeszcze takie, które mają dwa po przeciwległych stronach. A informacje na zdjęciu z rokiem produkcji od do niekoniecznie pokrywają się z innymi producentami.  Ktoś wie jak to wygląda w praktyce, to jest zależne od rocznika czy czegoś innego? 

Pozdrawiam :) 

image.png.a9f0a2cd89b2be6acbfb1c961bf2e871.png

Edited by matmat

A nie prościej zerknąć pod samochód i zobaczyć co tam masz. Pompę przecież widać jak wychodzi wąż do chłodnicy z niej, w dół czy do przodu.

Możesz mieć u Siebie każdą z nich.

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_1/cooling_system/water_pump/

Wymień przy okazji termostat.

Edited by ewemarkam

18 godzin temu, matmat napisał:

Cześć

Chcę wymienić rozrząd w foresterze. Z paskiem i rolkami nie ma problemu, ale wpisałem mój model, rocznik i rodzaj silnika w wyszukiwarkę w kilku sklepach internetowych i wyskakują mi dwa różne rodzaje pompy wody - takie, które mają dwa króćce i takie które mają jeden króciec, a znalazłem jeszcze takie, które mają dwa po przeciwległych stronach. A informacje na zdjęciu z rokiem produkcji od do niekoniecznie pokrywają się z innymi producentami.  Ktoś wie jak to wygląda w praktyce, to jest zależne od rocznika czy czegoś innego? 

Pozdrawiam :) 

image.png.a9f0a2cd89b2be6acbfb1c961bf2e871.png

DO Forestera SG ma być 21111AA270 dwa króćce.Oczywiście wersja 125KW

Koszt w ASO 596,55 brutto.

@mirasek Masz racje, zależy od okresu produkcji, ale moje wątpliwości wynikały głównie z tego, że różne firmy podają różne przedziały czasowe. 

Ogólnie ,,zagadkę'' rozwikłałem wczoraj w 15 minut zdejmując plastikową osłonę silnika - nie wiedziałem, że pompa jest tak ładnie na widoku.

Dzięki wszystkim za odzew :)