Skocz do zawartości

Wypożyczenie auta w Warszawie


Matthew1990

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zostałem zmuszony do odstawienia Forestera do warsztatu. Niestety uszczelka pod głowicą nie zgodziła się poczekać do końca wakacji . Jako że wszystkie auta w rodzinie są zajęte muszę zerknąć na ofertę wypożyczalni. Nigdy nie wypożyczałem auta . Może jest ktoś na forum kto poleci mi jakąś wypożyczalnie ( Warszawa i okolice)  . Wymaganie mam nieduże byle auto przejeździło dwa tygodnie , miało kierownice , sprawne hamulce i niezdarte opony. Jakby był automat byłoby super. A i najważniejsze ma być tanio :) 

Nie wiem czy mam brać pełne ubezpieczanie ( wtedy wychodzi dwa razy drożej ) czy zwykłe OC plus CDW wystarczy. Nie wiem , nie znam się ,doradźcie abym nie wpadł na minę .

 

Mateusz

 

 

Edytowane przez Matthew1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że kupować aby pojeździć dwa tygodnie?

Ciekawy pomysł... ale czy nie za dużo kłopotu z tym? Bo co jak trafisz szrota który padnie na drugi dzień. A co po 2 tygodniach? Sprzedawać?

Ja kilkukrotnie korzystałem z express.pl. Ale widzę teraz ceny skoczyły troszkę w górę. Ale jeśli chodzi o jakość aut i poziom wypożyczalni - mogę polecić.

 

A ile kilometrów musisz robić? Bo rozważ Panka z car sharingiem. Tam małe auto można mieć za 60 zł za dzień. Tyle, że płacisz za kilometry przejechane... 

Więc jeśli ich mało to może się opłacać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100km dziennie i w sumie potrzebuje auta tylko od pon do pt przez 2 tygodnie . Kupowanie jakiegoś starego auta po to aby za kilka tygodnie znów go sprzedać jest dla mnie zbyt ryzykowne . Zawsze będzie trzeba coś dołożyć aby bezpiecznie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To licz sam :) Nie będę tego robił za Ciebie.

.

.

.

 

 

A z ciekawości policzyłem...

 

Panek CS:

Yaris automat lub Fiat 500 automat

5 dni x 69 zł = 345 zł

500 km x 0.6 = 300 zł

 w sumie za 5 dni płacisz 645 złotych całkowitego kosztu auta (wraz z paliwem). Jak mniej przejedziesz to będzie taniej.

Udział w szkodzie: 1000 zł

Brak kaucji

 

express.pl:

Yaris manual

5 dni = 565 zł.

500 km x 5l/100 (?) x 4,15 = ok 100 zł.

w sumie za 5 dni płacisz 656 zł.

Udział w szkodzie: 2500 zł.

Kaucja : 2500 zł

 

Jeszcze normalnego Panka bym policzył. Może być taniej niż w express.

No chyba, że w jakiejś malutkiej wypożyczalni co to wujek Janusz swojego Paska w TDIku wypożycza... ;)

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy potrzebujesz w ciągu całego dnia, czy np trasa godzina dwie i po temacie. Ewentualnie następny dzień, albo nie. Bo w takim wypadku może samochód na minuty. W Warszawie masz na pewno 4mobility. Też można brać na kilka dni i rezerwując samochód jak kojarzę masz niższą kwotę wypożyczenia jak i za km. Kilka razy korzystałem i bez problemów, nawet raz podpięli mi zły cennik, to wystarczył mail i kilka dni później zwrot środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie czy nie bardziej opłaci Ci się wynajem na miesiąc. Ostatnio wypożyczyłem Skode Fabie w Panku, właśnie na miesiąc i taki okres już traktują tam jako wynajem długoterminowy. Zapłaciłem ok 1500 zł z pełnym ubezpieczeniem.

Inną opcją są wspomniane wcześniej auta na minuty.

W Warszawie masz do wyboru m.in. Innogy Go z BMW i3 lub Panka na minuty, który, moim zdaniem jest lepszy ze względu na większą flotę i bardziej rozległą strefę zakończenia wynajmu, a i ma w swojej ofercie różne auta specjalne. Poza maluchem, trabantem czy polonezem, jeśli wyjeździsz łącznie za 500zł masz możliwość wypożyczenia np. Jaga I-Pace, Wranglera, Corvette C3 czy RR Evoque.

 

Odradzam natomiast z całego serca Green Motion- ceny mają kuszące, ale naciągają na szkody. Naciągają co prawda głównie zagranicznych turystów, ale i tak zalecam omijać.

Taka historia: kiedyś w tej firmie zwracał przy mnie auto jakiś Portugalczyk to pracownik chciał zatrzymać mu kaucję za dosłownie 1-1,5 milimetrowy odprysk na szybie, w tym czarnym miejscu na brzegu, gdzie jest klej:rolleyes:. Samochód był wcześniej poobijany i poobcierany z każdej możliwej strony.

Edytowane przez Giechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...