Skocz do zawartości

TMPS - 2 komplety koło i 2 komplety czujników.


lukikosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 2 komplety kół i 2 komplety czujników. Czy jest możliwość programowania 2 kompletów naraz i zmianę tylko w menu. W Toyocie tak miałem. Zaprogramowane 2 komplety i wybierałem z menu 1 komplet kół lub 2 komplet. Jest takie coś w subaru. W menu znalazłem Tmps 1 ,2 ,3 - czy to oznacza że można dodać 3 komplety czujników.
Co trzeba zrobić poz mianie kół żeby kontrolka nie świeciła? o obu kołach mam czujniki. Da radę zrobić to samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma możliwosci zaprogramowania 2 kompletów czujników. Każdy czujnik ma swoje indywidualne ID które jest wgrane w kompa TPMS. Jedyna opcja to czujniki klony - mam tak w XV w jednym z koł w których padł oem czujnik. Podjedz do wulkanizatora niech Ci z czyta ID każdego z czujników, kupujesz czujniki klony a sprzedawcy mówisz zeby w kazdy czujnik wgrał zczytane ID i koniec problemów. System TPMS widzi drugi komplet kół jako oem'owy.  Inny sposób to jazda do aso / wulkanizatora i wgrywanie za każdym razem ID nowego czujnika w kompa TPMS ale wiąże się to z dodatkowymi $$.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lukikosa napisał:

a co to znaczy "System TPMS widzi drugi komplet kół jako oem'owy" - Mam 2 komplety oryginalnych czujników.

Auto drugi komplet traktuje jakby cały czas załozony był pierwszy, bo drugi zestaw czujników jest klonem pierwszych (ma to samo ID).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, FilipBB napisał:

Auto drugi komplet traktuje jakby cały czas załozony był pierwszy, bo drugi zestaw czujników jest klonem pierwszych (ma to samo ID).

dokładnie tak 

Godzinę temu, lukikosa napisał:

Mam 2 komplety oryginalnych czujników.

to lipa. czeka Cie wizyta u wulkanizatora lub ASO przy każdorazowym zmianie kół. 

pierwszy lepszy czujnik klon z allegdrogo przeczytaj całą aukcję

https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-tpms-subaru-forester-legacy-xv-8730253408?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YmFkNGVmOTUtMjc2OC00ZDg1LWI4NDMtMDk5YzM3OWIxNzU2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6e99dfdf-ef6c-4d45-b5b6-8653617fee19

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, owad napisał:

To chyba oznacza z tego co pamietam próg ciśnienia przy którym kontrolka sie zapala. Samochod nieobciazony, obciazony i mocno obciazony. Cos w tym stylu jesli sie nie myle

dokładnie tak jak piszesz. Sprawdzałem w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...