Jump to content

Sterownik/pompa ABS ciągle pracuje - jak/gdzie naprawić?

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam problem ze sterownikiem abs. Jak pewnie wiecie w Blobie znajduje się on zaraz za reflektorem. Przy drobnej kolizji obudowa sterownika popękała i prawdopodobnie wilgoć uszkodziła sterownik - diagnostyka przypadkowego elektryka ;) Zwracam się z prośbą do doświadczonych tutaj kolegów o wskazówki jak ten problem rozwiązać. Czy jakieś czyszczenie ma tutaj sens? Wymiana raczej nie wchodzi w grę, bo ten konkretny model sterownika jest u nas niedostępny. A jeśli temat jest bardziej złożony, to może macie namiary na kogoś, kto by się podjął wyzwania?

Z góry dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Poszukaj używanej pompy za ułamek kwoty naprawy tej aktualnej.

W dniu 25.03.2020 o 13:34, pablonas napisał:

Poszukaj używanej pompy za ułamek kwoty naprawy tej aktualnej.

Niestety ten konkretny model jest u nas nieosiągalny. Mogę sobie ze stanów ściągnąć nową za  1K USD. Czyli co? Nikt, nic?

W dniu 30.03.2020 o 04:00, marc120 napisał:

A co konkretnie się dzieje? 

Jakie są objawy? 

Dziękuje za zainteresowanie :)  Problem jest taki, że sterownik cały czas pracuje? O ile "burczenie" jest oznaką jego pracy. Jak odłączam kostkę siłą rzeczy dźwięk ustaje, podobnie jak działanie ABS... Znalazłem jakiś warsztat w Krakowie (Wywiał) który zajmuje się naprawą pomp abs. Macie z nimi jakieś doświadczenie?

Swego czasu w innym samochodzie naprawiłem sobie sterownik. Tylko tam udało się oddzielić cześć mechaniczną (silnik i pompa) od elektroniki. Były zimne luty a gnieździe, oraz zwarty przekaźnik pompy. Czy to co pewnie u Ciebie.

• Like 1