Skocz do zawartości

Sterownik/pompa ABS ciągle pracuje - jak/gdzie naprawić?


kaitux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem ze sterownikiem abs. Jak pewnie wiecie w Blobie znajduje się on zaraz za reflektorem. Przy drobnej kolizji obudowa sterownika popękała i prawdopodobnie wilgoć uszkodziła sterownik - diagnostyka przypadkowego elektryka ;) Zwracam się z prośbą do doświadczonych tutaj kolegów o wskazówki jak ten problem rozwiązać. Czy jakieś czyszczenie ma tutaj sens? Wymiana raczej nie wchodzi w grę, bo ten konkretny model sterownika jest u nas niedostępny. A jeśli temat jest bardziej złożony, to może macie namiary na kogoś, kto by się podjął wyzwania?

Z góry dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 13:34, pablonas napisał:

Poszukaj używanej pompy za ułamek kwoty naprawy tej aktualnej.

 

Niestety ten konkretny model jest u nas nieosiągalny. Mogę sobie ze stanów ściągnąć nową za  1K USD. Czyli co? Nikt, nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 04:00, marc120 napisał:

A co konkretnie się dzieje? 

Jakie są objawy? 


Dziękuje za zainteresowanie :)  Problem jest taki, że sterownik cały czas pracuje? O ile "burczenie" jest oznaką jego pracy. Jak odłączam kostkę siłą rzeczy dźwięk ustaje, podobnie jak działanie ABS... Znalazłem jakiś warsztat w Krakowie (Wywiał) który zajmuje się naprawą pomp abs. Macie z nimi jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...