Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

JaK myślicie , jeśli troszkę potnę ten stojak do silników w celu przerobienia na ruchomy stojak do wiertarki aby mieć swobodny dostęp do każdego miejsca pod maską przy silniku to stracę gwarancję :biglol:

pol_pm_STOJAK-MONTAZOWY-DO-SILNIKA-NOSNOSC-453-KG-OBROTOWA-BLOKOWANA-GLOWICA-METALOWE-KOLA-DWA-SKRETNE-10010070_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ipsx82 napisał:

JaK myślicie , jeśli troszkę potnę ten stojak do silników w celu przerobienia na ruchomy stojak do wiertarki aby mieć swobodny dostęp do każdego miejsca pod maską przy silniku to stracę gwarancję :biglol:

 

 

oczywiście, że nie- baaa po 23mcach oddaj i dadzą Ci nowy w formie pierwotnej:biglol: TNIJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, patrzę za małym kompresorem bezolejowym

 

1. AirPress Link

2. Atlas Copco Link

 

AirPress jest znacząco cichszy 66db do 82db

Ale to jedyna rzecz którą wygrywa zestawienie

 

Resztę parametrów ma sporo słabszych od Atlasa

 

Moc 1.1kw vs 0.46kw 

Obroty 3400 vs 1440

Wydajność 156 litrow vs 105 litrów 

 

Coś doradzicie? 

 

 

EDIT

 

Ano widzicie jest z Atlasa też wersja wyciszona Link, jest sporo droższa i parametrami jest już identyczna jak AirPress 

 

Moc 0.75kw

Obroty 1450

Wydajnosc 84

Glosnosc 72db

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego atlas copco i zadowolony  jestem bardzo, solidnie wykonany. A wcześniej  mialem air presa o podobnej wielkości  co atlas a roznica w wydajnosci o ponad 200 % i jakosc wykonania też .

 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

Mam tego atlas copco i zadowolony  jestem bardzo, solidnie wykonany. A wcześniej  mialem air presa o podobnej wielkości  co atlas a roznica w wydajnosci o ponad 200 % i jakosc wykonania też .

 

 

Masz identycznego Atlas Copco 6L?? 

 

Czyli który piszesz jest lepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 09:47, ipsx82 napisał:

W tym roku już 3 razy pożyczałem od znajomego , a jak wypali mi manufaktura audio to  tam precyzja co do milimetra wskazana.

 

Czekam na to audio które chcesz zbudować a w szczególności na walory estetyczne ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos rozsądku każe mi wybrać ten model https://celnar.sklep.pl/pl/p/Pila-ukosnica-GCM-12-SDE-Bosch/852

A na allegro o 900 zł taniej :D  https://allegro.pl/oferta/ukosnica-z-posuwem-gcm-12-sde-bosch-6068138765

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ipsx82 napisał:

 

Będziesz Pan zadowolony! Kawał porządnej maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz co można ciąć:

− Płyta wiórowa, płyty dźwiękochłonne
− Tworzywa sztuczne, żywice epoksydowe
− Metale nieżelazne, aluminium, mosiądz, miedź
− Płyty abrazyjne
− Laminat fornirowany
− Materiały kompozytowe
− Płyta stolarska
− Panele laminowane, parkiet

 

 

BOSCH zamówiony, dodatkowo jeszcze kupiłem pokrowiec na listwę prowadzącą do zagłębiarki makity , chyba profanacji nie będzie :biglol:

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego celujesz w sprężarki bezolejowe oraz z małą butlą?

Airpressa sprzedałem kilka sztuk które stały w wilgotnym magazynie kilka lat. z jedną napędzaną paskiem miałem problem ponieważ sprężarkę złapało. zostało to sprzedane po cenie złomu, firmie zleżało by wszystko sprzedać. piszę o tym dlatego że żywotność takich narzędzi zależy również od ich składowania. jeśli mamy sprzęt z niższej półki to jest on bardziej wrażliwy na składowanie, warunki pracy.

 

Ja mam odmienne zdanie, to Airpress w tym konkretnym przypadku jest technologicznie przed atlasem.

Wydajność Atlasa bierze się z większego silnika oraz szybszej pracy urządzenia (mam obawy co do żywotności szybkoobrotowych sprężarek kojarzy mi się to z chińskimi kompresorami)

Airpress wydajność bierze z wydajniejszej sprężarki - przy użyciu podobnej jakości materiałów taka sprężarka wytrzyma więcej.

Jeśli dodatkowo przepływy powietrza odpowiadające za chłodzenie są w tym airpresie dobre to temperatura samej sprężarki będzie dużo niższa niż w przypadku Atlasa. (mniejsza prędkość obrotowa plus większa powierzchnia oddawania ciepła powinny zapunktować a to również skutkuje niższym zużyciem sprężarki)

Więc według mnie jeśli urządzenie będzie często używane to bardziej zainteresowałbym się tym airpressem bądź szukał z atlasa czegoś 2 tłokowego o niższej prędkości obrotowej. do pełni szczęścia brakuje jeszcze silnia 3 fazowego

 

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SubaruLPG napisał:

oraz szybszej pracy urządzenia

Chyba nie masz na myśli te 10 obrotów więcej na minutę w atalsie od airpresa :biglol:

 

Dodatkowo airpres miał  korpus z aluminium a atlas ma z żeliwa,  airpres kabel zasilajacy chyba o przekroju 0,75 a w atlasie conajmniej 1,5 jak nie 2,5 , wtyczki zasilające  w airpresie zwykła  w atlasie w technologi ip 68 , dodatkowo  w atlasie dodatkowe sterowanie  a w airpresie zwykly wlacznik typu on off bez elektroniki 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kompresorach do których są linki jest większa różnica prędkości obrotowej niż 10 obrotów na minutę na sprężarce...

 

Jeśli porównujesz sprzęt z podobnych do siebie serii to Atlas będzie z pewnością lepszy... jednak w sprzęcie do 1k, Airpress może być po prostu lepszy technologicznie.

Jaka była różnica w cenie? z pewnością nie 100 czy 200zł.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ipsx82 napisał:

Chyba nie masz na myśli te 10 obrotów więcej na minutę w atalsie od airpresa :biglol:

 

Dodatkowo airpres miał  korpus z aluminium a atlas ma z żeliwa,  airpres kabel zasilajacy chyba o przekroju 0,75 a w atlasie conajmniej 1,5 jak nie 2,5 , wtyczki zasilające  w airpresie zwykła  w atlasie w technologi ip 68 , dodatkowo  w atlasie dodatkowe sterowanie  a w airpresie zwykly wlacznik typu on off bez elektroniki 

 

Atlas ma 3400 a AirPress 1440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...