Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w B2 na razie się odkręca, a wkrętarka już trochę pracy wykonała. wiertło potrafi się obrócić w futerku potrafi się futerko poluzować ale problemy tej natury miałem w sprzęcie z wyższej półki również.

mam ten model i w instrukcji pisało wyłącznie o ogniwie 2ah,

może nastąpiły zmiany w instrukcji, bądź samym sprzęcie. kupiłem ją na samym początku wypustu i bylem tym faktem zniesmaczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SubaruLPG napisał:

u mnie w B2 na razie się odkręca, a wkrętarka już trochę pracy wykonała. wiertło potrafi się obrócić w futerku potrafi się futerko poluzować ale problemy tej natury miałem w sprzęcie z wyższej półki również.

mam ten model i w instrukcji pisało wyłącznie o ogniwie 2ah,

może nastąpiły zmiany w instrukcji, bądź samym sprzęcie. kupiłem ją na samym początku wypustu i bylem tym faktem zniesmaczony.

 

 

W mojej instrukcji jest napisane PAP 20 A3 czyli mogę używać 4Ah.

 

15957766821421381915251.thumb.jpg.ab4a4aeda8e0dc8e35105b83d062d053.jpg

 

IMG_20200726_171140.thumb.jpg.722ca6d0fc3efcaf95723bddd92debe0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, szamot napisał:

Przez parę stron asortyment nie z mojej bajki więc siedzę cicho 

Czy ten uchwyt godny polecenia ?

https://www.e-darmet.pl/uchwyt-wiertarski-samozaciskowy-precyzyjny-3-16mm-b16-zm-kolno-typ-5133-id-15503.html

i czy go dostanę u Ciebie ?

oraz coś takiego  https://www.e-darmet.pl/adapter-do-wiertarek-rdzeniowych-stolowych-fein-quick-in-18mm-na-stozek-uchwytu-wiertarskiego-b16-karnasch-201372-id-57100.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, llkuba napisał:

W mojej instrukcji jest napisane PAP 20 A3 czyli mogę używać 4Ah.

śmiało używaj 4ki. Też miałem jedną jak Twoja przez miesiąc i była z 4ką.

Przez chwilę zastanawiałem się co tak szumi w ładowarce do tej większej pojemności, ale jak byk ma w środku wentylator- choć przy pierwszym użyciu bałem się podejść, bo miałem wrażenie, że gotuje się ogniwo:blink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dymian napisał:

śmiało używaj 4ki. Też miałem jedną jak Twoja przez miesiąc i była z 4ką.

Przez chwilę zastanawiałem się co tak szumi w ładowarce do tej większej pojemności, ale jak byk ma w środku wentylator- choć przy pierwszym użyciu bałem się podejść, bo miałem wrażenie, że gotuje się ogniwo:blink: 

 

Mam dwie szybkie ładowarki (z wiadraczkami) na akumulator 20V jedna z odkurzacza i a druga z wkrętarki. Szczerze to będę używał 2Ah baterii takta jak w D4 która nie jest taka słaba do zastosowań domowych wystarczy potrafi połamać bity z Biedronki i Lidla :biglol:

 

Wkrętarka z serii Performance jest bardzo mocna i nie jest lekka do niej mam przygotowane takie bity:

 

IMG_20200726_210429.thumb.jpg.39dbe36b3030b23cd45bc8b1c3edd169.jpg

 

Pierwsze trzy Topex :D czwarty i piąty Hitachi, i ostatni rodzynek Milwaukee ^_^

 

Do Topexów będą nasadki Hazet-a ewentualne Yato z zestawu 3884 - 216 elementów lub mój rodzynek nasadki Stanley z czasów gdy nie było tej firmy w markecie. 

 

Jak Milwaukee zawiedzie to wracam do bitów Hiltii.

 

Ps: mam też jedną szybką ładowarkę X12V Team z wiatraczkiem od piły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale ostatnie bity są do zakrętarki/narzędzi udarowych mają strefę skrętną.

Te przejściówki z Topexa przy wpięciu do zakrętarki udarowej powodują spory spadek energii kinetycznej tego urządzenia, w przypadku wkrętarki straty będą znacznie mniejsze.

(testowane u siebie)

 

Czy czasem Mile nie zleca wiha produkcji śrubokrętów? bo są łudząco podobne...

imageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413aimageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413a

takich bitów min wihy używam, myślę że to dobra firma jeśli chodzi w bity śrubokręty, ma tradycje długoletnie.

00000IMG_00000_BURST20200726214754754_COVER.jpg

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SubaruLPG napisał:

Może się mylę ale ostatnie bity są do zakrętarki/narzędzi udarowych mają strefę skrętną.

To było i dziwne i wykluczając

Każdy "skręt" mocno by obniżał moc udaru

23 minuty temu, SubaruLPG napisał:

Te przejściówki z Topexa przy wpięciu do zakrętarki udarowej powodują spory spadek energii kinetycznej tego urządzenia

Każda "przejściówka" w przypadku urządzenia udarowego powoduje straty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

 

Jeżeli wiertarka którą kupiłeś ma stożek MK2, mój model ma, to lepiej bym proponował kupić przejście MK2 -> B16 link i wtedy nie będzie luzów. Nabijasz MK2 do wiertarki, B16 do uchwytu i jest lux! Bo jezeli kupisz tą przejściówkę Quick IN -> B16, to będzie generować luzy...

Jutro...jak nie zapomnę kliknę foto mojej przejściówki i uchwytu samozaciskowego, bo kupilem nowy

 

Poprzedni miałem uchwyt Rohm, ale na przejsciówce Wedlon -> B16 i byly straszne luzy na Weldonie, wywaliłem to rozwiązanie

Edytowane przez bikeman1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co patrzę na ofertę, to 2 biegowe wiertarki nie mają stożka Morse`a

 

Patrze jeszcze na magnesówki np Evolution, to tamte to w ogóle Ci się nie nadadzę bo mają max 500-600obr

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefa skrętna w bitach ma służyć temu by nie pękały na powierzchni roboczej i były wstanie przenosić wysoki moment obrotowy bez zerwania się bądź śruby. 

Wery są fajne filmiki ukazujące pracę bita z tego co pamiętam.

 

Przejściówek nie powinno się używać przy udarze, bądź powinno się ich używać jak najmniej. jednak założenie dobrej przedłużki udarowej powoduje mniejszy ubytek siły niż w przypadku nasadki zwykłej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bikeman1 napisał:

Ale z tego co patrzę na ofertę, to 2 biegowe wiertarki nie mają stożka Morse`a

 

Patrze jeszcze na magnesówki np Evolution, to tamte to w ogóle Ci się nie nadadzę bo mają max 500-600obr

Faktycznie te wysoko obrotowe nie mają mk2/3 zapewne z powodu bezpieczeństwa. To dobrze że wybrałem tego Quick-IN  bo jest bardziej precyzyjny od wedlona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szamot napisał:

Hiltii robi wypas elektronarzędzia ale w bitach są lepsi 

Jest wera jest wiha a i ja mogę pomóc ;)

 

O bitach Hiltii nie mogę powiedzieć złego słowa bo nie pękają.

Znam Were produkują fajne śrubokręt. Z Wihy coś ma mój Tata.

 

Wrzuć mi linka tu lub na priv co tam macie ciekawego. 

 

Godzinę temu, SubaruLPG napisał:

Może się mylę ale ostatnie bity są do zakrętarki/narzędzi udarowych mają strefę skrętną.

Te przejściówki z Topexa przy wpięciu do zakrętarki udarowej powodują spory spadek energii kinetycznej tego urządzenia, w przypadku wkrętarki straty będą znacznie mniejsze.

(testowane u siebie)

 

Te bity kiedyś kupiłem przy okazji innego przedmiotu na allegro.

Topexa wykorzystuję do odkrywania kół w samochodzie (najpierw kluczem później wkrętarką) 

Nie mam żadnej wkrętarki z udarem chyba, że klucz na powietrze. Nie korzystam z tego typu rozwiązania bardziej stara szkoła Taty " jak nie idzie siknij środkiem penetrującym ... później weź dłuższą rurę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie z parksida klucz udarowy1/2...

Tym kluczem jesteś wstanie odkręcić nakrętki od półosi i większość śrub w samochodzie pod warunkiem że nie są silnie skorodowane...

Urządzenie przyśpiesza pracę, po jakimś czasie zacznie rosnąć luz osiowy na końcówce 1/2 mi już delikatnie odkształciła się końcówka.

jestem z tego narzędzia zadowolony pomimo tego że część osób krytykowało mocno ten wyrób. Ważne jest aby ogniwo było naładowane na maxa oraz do tego klucza zapodać przyzwoite nasadki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 modeli wkętarek Parkside od  napięcia 4V, 12V, 20V stałego do 230V przemiennego. Liczę tylko modele a nie duble ;). Do moich prac nie potrzebuje udaru chyba, że wiercę dziurkę pod obrazek to wolę wiertarkę :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SubaruLPG napisał:

1/2 mi już delikatnie odkształciła się końcówka.

Najczęstszym grzechem użytkowników jest używanie "zwykłych" nasadek

Czarne kute nie robią takiej krzywdy .No chyba że czop klucza jest ze zbyt miękkiego materiału

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szamot napisał:

Najczęstszym grzechem użytkowników jest używanie "zwykłych" nasadek

Czarne kute nie robią takiej krzywdy .No chyba że czop klucza jest ze zbyt miękkiego materiału

 

Święta prawda , bo torx nasadkowy T30 zwykły kosztuje 15 zł a czarny do udaru dobrej firmy 30 zła później się dziwi że ukręcony bo zaoszczędził 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szkoda że nie ma takiej obsługi w innych sklepach. zadzwonili od magnesówki i przepraszali że nie są w stanie jej wysłać do mnie by była jutro i czy mogę poczekać do czwartku a jak nie mogę to zrobią wysyłkę bezpośrednia z Niemiec i na środę by była u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ipsx82 napisał:

Kurcze, szkoda że nie ma takiej obsługi w innych sklepach. zadzwonili od magnesówki i przepraszali że nie są w stanie jej wysłać do mnie by była jutro i czy mogę poczekać do czwartku a jak nie mogę to zrobią wysyłkę bezpośrednia z Niemiec i na środę by była u mnie :)

 

Zaraz dam Ci info za ile po rabatach by była ta maszyna i na kiedy...oczekuj PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...