Skocz do zawartości

Łódzkie spotkania, może by tak jakąś tradycję wprowadzić???


Han Skolo

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji zbliżających się świąt i w związku z ogólnym OT tematu chciałbym poruszyć ważny temat.... :D

 

na spotkaniu w piaskownicy, pojawił się bardzo dobry czekoladowy brownie i bardzo chętnie byśmy przytulili przepis na niego, a więc: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... :ph34r:

img_7313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spotkaniu w piaskownicy, pojawił się bardzo dobry czekoladowy brownie i bardzo chętnie byśmy przytulili przepis na niego, a więc: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... :ph34r:

 

 

O przepis musisz zapytać Apacza :) bo to On takie pyszne ciasta piecze ;). Serio.

 

Latami dopracowywałem ten przepis. Trzy zajechane piekarniki, grube tysiące złotych na półprodukty, pocięte i poparzone ręce, nieprzespane noce, brak czasu dla rodziny, ciche dni... i tak po prostu mam go podać na tacy ??? :unsure:

 

OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy zajechane piekarniki, grube tysiące złotych na półprodukty, pocięte i poparzone ręce, nieprzespane noce, brak czasu dla rodziny, ciche dni...

 

no właśnie masz okazje uratować mnie od tego samego dramatu :D postaram zrewanżować się fotograficznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby nie było zbyt łatwo przepis jest zakodowany ;) . Niepotrzebne skreślić B)

 

Dwie tabliczki czekolady gorzkiej , (czyli 0,2 x 1000g) rozpuścić z 12,5dag masła i 0,25g szarego mydła; ostudzić, dodać szczyptę soli, 1 oko żaby (najlepiej prawe), 4 jajka, 1 płaską łyżkę mąki, garść sierści nietoperza i 250g cukru. Piec w formie do tarty maksymalnie 1200 sekund w temp. 392-428 st.F w zależności od piekarnika. W czasie pieczenia rozłożyć ręcznik na podłodze w kuchni, uklęknąć na nim i skłonić się na wschód. Musi się udać. Smacznego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...