Skocz do zawartości

Poliuretanowe tulejki łącznika stabilizatora a plastikowe łączniki


Krzysztof Burbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam szybkie pytanie odnośnie zawieszenia poliuretanowego. Przymierzam się do wymiany całego przodu na poliuretan, lecz orginalne łączniki stabilizatora są plastikowe i stąd moje pytanie czy można w nie wciskać poliuretanowe tulejki czy odpuścić je sobie i kupić drugie metalowe łączniki stabilizatora? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, z tym że możesz napotkać problem jeżeli łącznik jest w zamienniku, bo nie zawsze średnica tulejek jest identyczna jak w oryginale i poli może nie pasować. Warto wcześniej skonfrontować średnice. Inna sprawa że plastikowa "baza" potrafi się rozłamać przy dużym obciążeniu, zdarzyło mi się 2x rozerwać przedni łącznik z tym że było to forkiem na dużej nierówności po za drogą. Na ile to kwestia zastosowania twardszego poli a na ile zmęczenia starego plastiku, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mirasek napisał:

Można, z tym że możesz napotkać problem jeżeli łącznik jest w zamienniku, bo nie zawsze średnica tulejek jest identyczna jak w oryginale i poli może nie pasować. Warto wcześniej skonfrontować średnice. Inna sprawa że plastikowa "baza" potrafi się rozłamać przy dużym obciążeniu, zdarzyło mi się 2x rozerwać przedni łącznik z tym że było to forkiem na dużej nierówności po za drogą. Na ile to kwestia zastosowania twardszego poli a na ile zmęczenia starego plastiku, nie wiem.

Dzięki za info, w sumie nie pomyślałem że łączniki które już siedzą to mogą być zamienniki. Chyba przystane na opcji łączniki drugie też plastikowe nowe po 40zł za sztuke i wyjdzie mi 80zł za nowe dwa łączniki a nie 120zł dopłaty za same 4 tulejki łącznika które przy okazji mogą okazać się problematyczne w montażu 

Edytowane przez Krzysztof Burbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie straszyli na tym forum kiedyś, że plastikowe oryginały nie wytrzymują wyciskania gum. Wytrzymały.

Plastikowy oryginał pękł mi tylko raz - jako pokłosie pękniętej sprężyny,  obk jeżdżony w terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...