Skocz do zawartości

Posiadam nową ImprezęWRX, mam pytanie dotyczące eksploatacji


A.D.

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu zakupiłem w salonie Subaru Imprezę WRX (225KM). Jest to mój pierwszy "salonowy samochód". Nie bardzo wiem, jak powinna wyglądać esploatacja podczas tzw. okresu docierania. Dlatego wdzięczny byłbym za wszelkie uwagi dotyczące właściwego użytkowania samochodu. Na liczniku przebiegu mam obecnie 400 km. Dodam, że te pierwsze kilometry zrobiłem na benzynie 95. Takie paliwo polecono mi zalać w ASO Subaru. Nie wiem, czy nie powinienem jeździć na 98 oktanach - tak jak zaleca instrukcja obsługi. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakiego paliwa mam dolać do tego, co mi zostało w baku. Problem może i śmieszny, ale szkoda na "dzień dobry" ograniczyć mozliwości tego wspaniałego silnika, poprzez niewłaściwy dobór paliwa.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz lać 95 ale nie w kraju, u nas to lej 98 a czasem było by dobrze przeczyścić trochę 99 na Shell'u. Ja osobiście właśnie tam leje 99 wychodzi drożej ale pewniej :wink: Chociaż czy u nas jest coś pewnego :roll:

Pozdrawiam, na inne pytania jest już odpowiedź na forum ale jak coś to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,
forester i impreza roznia sie w niewielkim stopniu

 

Dzienki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Matka podbudowana

 

Witam świeżego Anno Domini. Tu so takie naukowce które ci wytłumaczo czemu kilometrosekunda na gram sześcienny paliwa, dzielone przez prendkość światła z prawego reflektora i zróżyczkowane przez ciśnienie atmosferyczne w rezerwie, wpływa ujemnie na szpare w tylnym moście. Co do docierania to mam ino jedno uwage : nie należy docierać Subaru o inne auta, o słupki parkingowe, o krawenżniki a już za docieranie o przydrożne drzewa można stracić gwarancje. Rzycze a nawet życze miłego docierania ....tfu.

 

Matka chrzesna - rzekłbym - lekko przetarta .....na wylot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nowego nabytku, miłej jazdy po krętych drogach ;-)

 

 

Co do docierania to najlepiej delikatnie ze wszystkim od zmiany biegów po wciskanie gazu i tak przez kilkaset km przynajmniej. A w ogóle to Dyrekcja napsiał dośc dobrze o docieraniu jakiś czas temu - proponuję przejrzec archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...