Jump to content

Posiadam nową ImprezęWRX, mam pytanie dotyczące eksploatacji


A.D.

Recommended Posts

Tydzień temu zakupiłem w salonie Subaru Imprezę WRX (225KM). Jest to mój pierwszy "salonowy samochód". Nie bardzo wiem, jak powinna wyglądać esploatacja podczas tzw. okresu docierania. Dlatego wdzięczny byłbym za wszelkie uwagi dotyczące właściwego użytkowania samochodu. Na liczniku przebiegu mam obecnie 400 km. Dodam, że te pierwsze kilometry zrobiłem na benzynie 95. Takie paliwo polecono mi zalać w ASO Subaru. Nie wiem, czy nie powinienem jeździć na 98 oktanach - tak jak zaleca instrukcja obsługi. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakiego paliwa mam dolać do tego, co mi zostało w baku. Problem może i śmieszny, ale szkoda na "dzień dobry" ograniczyć mozliwości tego wspaniałego silnika, poprzez niewłaściwy dobór paliwa.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Możesz lać 95 ale nie w kraju, u nas to lej 98 a czasem było by dobrze przeczyścić trochę 99 na Shell'u. Ja osobiście właśnie tam leje 99 wychodzi drożej ale pewniej :wink: Chociaż czy u nas jest coś pewnego :roll:

Pozdrawiam, na inne pytania jest już odpowiedź na forum ale jak coś to pisz na PW.

Link to comment
Share on other sites

,
forester i impreza roznia sie w niewielkim stopniu

 

Dzienki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Matka podbudowana

 

Witam świeżego Anno Domini. Tu so takie naukowce które ci wytłumaczo czemu kilometrosekunda na gram sześcienny paliwa, dzielone przez prendkość światła z prawego reflektora i zróżyczkowane przez ciśnienie atmosferyczne w rezerwie, wpływa ujemnie na szpare w tylnym moście. Co do docierania to mam ino jedno uwage : nie należy docierać Subaru o inne auta, o słupki parkingowe, o krawenżniki a już za docieranie o przydrożne drzewa można stracić gwarancje. Rzycze a nawet życze miłego docierania ....tfu.

 

Matka chrzesna - rzekłbym - lekko przetarta .....na wylot

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje nowego nabytku, miłej jazdy po krętych drogach ;-)

 

 

Co do docierania to najlepiej delikatnie ze wszystkim od zmiany biegów po wciskanie gazu i tak przez kilkaset km przynajmniej. A w ogóle to Dyrekcja napsiał dośc dobrze o docieraniu jakiś czas temu - proponuję przejrzec archiwum.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Dyrekcja zaleca po spokojnym przejechaniu jakiś 3000 km, mocne (max obroty) przegonienie jej na jakieś 300 km (jakbyś miał jakieś problemy moge pomóc) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...