Skocz do zawartości

Co zamiast Reni


kudlatypawelek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wprawdzie w opisie mam, że Renia ma u mnie dożywocie, ale chyba autko powoli ma "dość". Pojawia się więc pytanie - co dalej? Meganka 1 FL dzielnie mi służyła od wielu, wielu lat i w sumie nie psuła się jakoś za mocno :) - głównie eksploatacja, czasem coś większego, ale zawsze dawała radę dotrzeć do mechanika o własnych siłach. Niestety w tym roku jest już gorzej - raz hol, raz laweta....Ma nalatane ponad 280tys km (nie wiem, czy to dużo, czy mało) i chyba chce mi powiedzieć, że to już "koniec" naszej znajomości. I co teraz? Poszukuję auta głównie do miasta, niezawodnego, wyposażenie must-have to właściwie tylko klimatyzacja. Po głowie chodzi/chodziła mi Mazda 3 BK i choć celowałbym w polifty to nadal widmo korozji mnie przeraża. Co do silników to tylko benzyna (bez gazu), najpierw kombinowałem z 1.6, a ostatnio myślałem nawet 2.0. Nie wiem w którą stronę "pójść", nie mam jakiś wymogów co do marki, wiem że chce 5-cio drzwiowego hatchbacka pędzonego na jedną oś i to chyba tyle. No i najważnoejsze info - auto używane do 20k PLN:)

Pomożecie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną do Twojej sytuację. Rozglądamy się z synem za autem  dla niego, w podobnym budżecie i padło na jakieś Volvo. Przynajmniej będzie bez korozji.

Syn ma dość jazdy Megane 2003r, choć jest w rodzinie od nowości i przejechała 380 Mm z tego 379 Mm na gazie.

Auto bez rdzy, silnik i inne podzespoły mechaniczne bez zarzutu, ale elektronika siada i w ostatnich latach kilka razy bez lawety się nie obeszło.

Zostanie jako auto do jazdy koło komina.

Przy zakupie Volvo też patrzymy tylko za wersjami z benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że się nie odzywałem, ale choróbsko złapało i w sumie jeszcze trzyma ;) Tym niemniej ja wciąż nie mam problemu z autami na "F". Może poza Renówkami "NEW AGE" 2 generacji bo choć fajnie wyglądają to jednak boję się elektryki/elektroniki w tych wehikułach...

Bravo 2 w sumie fanie, ale czy tam benzyniaki nie miałt turbo? Musze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...