Skocz do zawartości

I/C water spray - Tryb auto/manualne załączanie


ArtekSTI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam mały dylemat i zwracam się z prośbą do was bo moja wiedza jest zbyt mała niestety.

 

Mam STI 2005-2007. Chciałbym zrobić manualne załączanie ciągłego spryskiwania na I/C. Czy ktoś z was robił już coś takiego? Nie chcę podczas upalania co chwila sięgać ręką aby naciskać na przycisk. Jak to najlepiej rozgryźć? 

 

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc w tej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno do zrobienia ale musisz ingerować w kompa,  sam mam coś takiego i jest to naprawdę bardzo wygodne.  Zależy od położenia pedału gazu. Pomyśl od razu o dużym zbiorniku w bagażniku bo ten mały zbiorniki który jest na pokładzie na długo nie starczy.  Najlepiej taki ze spec c,  chyba 15 litrów tam się mieści. 

Screenshot_20190902-153941-01.jpeg

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś wersję STI SPRT i właśnie tam wystarczyło lecieć na pełnym gazie aby się automatycznie załączało. Zależy mi żeby na jakimś sprincie itp odcinek 3-5km można było po prostu załączyć na ten czas manualnie a nie rozpraszać się podczas jazdy i naciskać. Kostka do przycisku jest 4 pinowa. Może da się to zrobić zastępując jakimś innym przyciskiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie jest to podpięte pod ECU i uruchamiane zestawem parametrów, m.in. temperaturą powietrza w dolocie. W Stanach zazwyczaj to robią w spięciu z boost sensorem, przy doładowaniu większym niż zadane odpalają spryskiwacz automatycznie. Na NASIOC jest kilka opcji opisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowal napisał:

@SOpEL ma zrobiony natrysk automatyczny na przekaźniku czasowym , opisywał w swoim temacie co i jak

dokładnie. Kupujesz przekaźnik z ustawieniem czasów i tyle. Podpinasz się pod pompkę i masz IC na przycisk. U mnie jest ustawione 1-1 czyli 1 sekundę psika 1 sek. przerwy. I tak cały czas. Udało mi się ogarnąć oryginalny przycisk IC Spray AUTO, więc wygląda jak fabryka :D 

Wszystko opisane w moim temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...