Skocz do zawartości

Forek SG 2007 cieknący szyberdach


KejPi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj w okolicach Łodzi było niezłe oberwanie chmury :) jadąc stwierdziłem, ze odsłonię zasuwę(?) w dachu, zeby zobaczyć jak pięknie krople deszczu rozbijają się o szyberdach... o zgrozo zauważyłem, że spod uszczelki prawie że ciurkiem leje mi się woda... czy może mi ktoś polecić kogoś z okolic Łodzi, kto mógłby się takim tematem zająć?

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez KejPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być odprowadzenia wody wężykami. Dwa lecą do przednich slopkow. Szyber nie ma jako takiej uszczelki nigdy. Zawsze są wężyki odpowadzajace wodę, jak są zatkane to będzie się lało do środka. Leje Ci się na podsufitkę? Czy tylko kapało z krawędzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nic mi się nie leje na podsufitkę ale stwierdziłem ze może jeszcze za mało wody było. Rozumiem, ze fakt ze kapie mi bezpośrednio z szyberdachu nie powinien mnie martwić No normalnie krople kap kap kap widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki/wężyki są na rogach szyberdachu. Jeśli samochód nie miał wstawionego dachu, albo słupka to powinny być drożne. Jeździj normalnie, jak się zacznie lać po głowie albo zobaczysz ślady na podsufitce wtedy trzeba szukać która jest nie drożna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć, podzielę się przerobionym przeze mnie przypadkiem. Może komuś się przyda.

 

W Forku SG dwa razy po intensywnym deszczu zalało mi fotel kierowcy. Ciekło z podsufitki z przodu po lewej stronie. Zatkane było odprowadzenie wody z szyberdachu (dwa otworki poniżej obudowy z przodu, w rogach).

 

Auto wysuszyłem i próbowałem udrożnić odpływy: najpierw miękkim drutem miedzianym, później trochę twardszym. Z lewej strony pomogło, woda powoli odpłynęła. Z prawej bez zmian.

 

Postanowiłem poszukać z drugiej strony. Zdemontowałem częściowo nadkola z przodu. Pod nimi, na dole, było trochę ziemi i brudu, który zatkał wężyki. Po przeczyszczeniu jest idealnie, woda z szyberdachu odpływa bardzo szybko default_smile.png

 

Wrzucam dwie fotki na których widać, gdzie znajduje się wężyk. Druga fotka to bardzo duże zbliżenie:

 

634604e857659d782a24d186e8c99d39.jpg&key=344acb09c686f0833fd1c0de5fa36bff613cff36151b9206d35f9cac841e93a3

 

 

 

 

 

aee21070397ad5bd9ac1dee679792e30.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że ostatnio wymieniając nadkole wybrałem z tego miejsca chyba ze 2kg ziemi :o Przy okazji również udrożniłem wężyk i dziury w progach do odprowadzania wody na jezdnię.
Dokładnie tak to wyglądało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Odgrzebie temat. Zalało mi wczoraj trochę samochód. Sprawdziłem, syfu nie było pod nadkolem, wężyki drożne. Jeden po stronie pasażera lekko przygięty jak wchodził w profil, naprawione. Woda przed przesyłaniem schodziła, wcisnąłem szczykawka 100ml parę razy i za każdym razem spłynęła z impetem. Prawy był mniej drożny to by tłumaczyło zawilgocenie, ale lewy był ok a mimo to mokro było. Zobaczę dziś bo dalej ma padać cały dzień.
Profilaktycznie i tak przeleciałem wężykiem pneumatycznym 6mm.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@miniwww @ewemarkam

Dzięki bardzo za sugestie :bowdown:

Wykorzystując strzykawę i wodę okazało się, że u mnie był jeden kanał przytkany (lewy przód). Pomogło odgruzowanie (nieduże, ale jednak) nadkola i wepchnięcie drutu w kanał od dołu. Teraz jest cacy :thumbup:

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...