Skocz do zawartości

Subaru forester 2015 USA wyłącza się


Td601

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z moim forkiem zmieniłem akumulator a teraz  podczas wysprzeglenia obrotu spadają i auto się wyłącza świeca się ESP, ABS, itp. Co może być przyczyną dodam iż wymieniłem górny czujnik poziom owania sprzęgła. Czy komuś coś takiego się działo. Trochę się martwię bo nie mam pojęcia czym to może być spowodowane Jeśli temat był to przepraszam pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karenz napisał:

obroty falują ?

No właśnie nie faluja zauważyłem wcześniej że falowaly ale po nabiciu klimy już nie. To wyłączanie nie zawsze następuje dziś np już trzy razy się wyłączył podczas wysprzeglenia obroty lecą szybko w dół i poprostu samochód gaśnie. Błędy żadne nie są wyświetlana więc nic do głowy mi nie przychodzi. Dodam jeszcze że jestem laikiem w tym. 

Edytowane przez Td601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam lpg ale na benzynie dokładnie tak samo się robi. Poprostu w czasie zwalniania i wciśnięciu sprzęgła  gwałtownie spadają obroty i samochód jest wylaczony muszę znowu przekręcić stacyjke aby go włączyć. Kurde magia czy co 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ewemarkam napisał:

Poklepaj na postoju po przekaźnikach w komorze silnika. Może któryś spowoduje w/w sytuację tzn samochód Ci zgaśnie, albo chociaż obroty zafaluja.

OK tak zrobię i dam znać co i jak dziękuję za każdy pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ironmzes napisał:

Luz zaworów kiedy sprawdzałeś? 

Hej w sumie nie sprawdzałem gdyż mechanik stwierdził iż są tu hydrauliczne i same się regulują. Ja na tym się nie znam więc mu uwierzylem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory będą ok. Tutaj chyba jest silnik już serii FB więc na hydraulice. Powód gaśnięcia to będzie coś z elektryka. Dlatego poleciłem sprawdzić te przekazniki. Ewentualnie może jeszcze być os nie halo z masą silnika. Ja bym też sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ewemarkam napisał:

Zawory będą ok. Tutaj chyba jest silnik już serii FB więc na hydraulice. Powód gaśnięcia to będzie coś z elektryka. Dlatego poleciłem sprawdzić te przekazniki. Ewentualnie może jeszcze być os nie halo z masą silnika. Ja bym też sprawdził.

Dokładnie tu model silnika to fb25, będę rano w domu to sprawdzę te przekaźniki. A o co chodzi z masą silnika?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się tracić, bo będzie np luźna. Nie wiem. Jak u Ciebie ona leci. Ale szukaj grubego przewodu między podłużnica a silnikiem/skrzynią. U mnie jest ona przykręcona do śruby mocującej rozrusznik. Ale u Ciebie pewnie będzie gdzie indziej albo w okolicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ewemarkam napisał:

Może Ci się tracić, bo będzie np luźna. Nie wiem. Jak u Ciebie ona leci. Ale szukaj grubego przewodu między podłużnica a silnikiem/skrzynią. U mnie jest ona przykręcona do śruby mocującej rozrusznik. Ale u Ciebie pewnie będzie gdzie indziej albo w okolicy.

 

 

OK sprawdzę wszysto jutro odpowiem czy coś się stało czy coś się zmieniło . Dziękuję za każda odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2019 o 11:59, Td601 napisał:

Witam wszystkich mam problem z moim forkiem zmieniłem akumulator a teraz  podczas wysprzeglenia obrotu spadają

 

może wpierw, zanim zaczniesz regulować luzy zaworowe, wymieniać przekaźniki to przeprowadź procedurę nauki przepustnicy.

https://www.subaruforester.org/vbulletin/f113/how-idle-re-learn-after-battery-disconnect-154161/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lutek34 napisał:

 

może wpierw, zanim zaczniesz regulować luzy zaworowe, wymieniać przekaźniki to przeprowadź procedurę nauki przepustnicy.

https://www.subaruforester.org/vbulletin/f113/how-idle-re-learn-after-battery-disconnect-154161/

OK spróbuję jeszcze to pukalem w przekaźniki nic się nie dzieje silnik chodzi normalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sorrki że dopiero teraz ale nie miałem czasu forek chodzi punkt dla @lutek34 faktycznie trzeba było zrobić procedurę nauki przepustnicy i to też uczynił elektromechanik. Autko śmiga nie wyłącza się pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...