Skocz do zawartości

Rozładowany akumulator


remoo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał problemy z rozładowanym akumulatorem w Tribece? Niestety jeśli nie używam auta przez tydzień akumulator po takim czasie jest totalnie rozładowany (ostatnio nawet kontrolki się nie zapaliły). Generalnie przez większość czasu auta używałem na krótkich trasach po mieście i wg gościa który sprzedawał mi drugi akumulator (zapasowy 75Ah), akumulator jest niedoładowany. I dlatego dłuższy postój może powodować jego szybsze rozładowanie i przez to problem z rozruchem. Zmierzony pobór prądu na postoju to 70-90 mA, gdzie podobno  powinno być 20-30. Ładowanie jest około 14,1V - bez szału ale tragedii nie ma. Czy ktoś to sprawdzał z ciekawości? Nie wiem czy szukać "usterki" czy niestety częściej jeździć. Problem tylko taki że obecne problemy komunikacyjne w Krakowie powodują iż częściej wybieram komunikację zbiorową. A użytkowanie tylko w weekend jest utrudnione bo po tygodniu postoju nie odpalę auta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy po Krakowie, to się zgadzam, i też wybieram mpk, auto używam wyłącznie w weekend, czasem są to tylko sklepy, czasem dłuższa trasa.
Jak wsiadam po postoju tygodniowym to aku ma 12.5 V, ładowanie też ma 14.1, poboru nie mieżyłem, ale też nie mam problemu z odpalaniem nawet zimą. Aku ma napewno ponad 4 lata.



Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak coś mi się zdaje, w opelku tak miałem, aku był 4-5 letni, i też miałem problem z odpalaniem, ale tam był alarm i do tego co jakiś czas radio się włączało samo :), a aku był jednak mniejszy niż w Tribece.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam problemu, alarm włączony, auto stoi tydzień, czasem dwa, wsiadam i normalnie zapalam. Nawet gdy wczesniej jezdzilem krótko po małym mieście, 3-4 uruchomienia silnika. 

Sprawdź dokładniej pobór prądu, również na zamkniętym aucie. 

Tak na marginesie, każde uruchomienie silnika to 15 min jazdy aby doładować to co zabrał rozrusznik.

O ile pamiętam tribeca ma uklad tzw safe mode, odłączający zbędne obwody podczas postoju, może tam cos nie działa jak powinno. Ale nie jestem pewien tego, może ktoś to potwierdzic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miernik ale generalnie prądem nie lubię się bawić. I jak sprawdzić po zamknięciu? Rozumiem że mam zostawić otwartą klapę i włączyć alarm? Nie próbowałem ale na chłopski rozum albo alarm się nie uzbroi albo zacznie wyć. W obu przypadkach nici z pomiaru.. chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, remoo napisał:

Rozumiem że mam zostawić otwartą klapę i włączyć alarm? Nie próbowałem ale na chłopski rozum albo alarm się nie uzbroi albo zacznie wyć

 

na chłopski rozum, jeśli masz czujnik otwarcia klapy, to go wciskasz i blokujesz taśmą, symulując zamknięcie. Dalej robisz według tej procedury http://www.dobreakumulatory.com.pl/mynews.php?newsId=9

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 6/8/2019 at 5:45 PM, remoo said:

Niestety jeśli nie używam auta przez tydzień akumulator po takim czasie jest totalnie rozładowany (ostatnio nawet kontrolki się nie zapaliły).

Po takim rozładowaniu to akumulator już jest warty 35zł na skupie złomu

 

On 6/8/2019 at 5:45 PM, remoo said:

i wg gościa który sprzedawał mi drugi akumulator (zapasowy 75Ah), akumulator jest niedoładowany. I dlatego dłuższy postój może powodować jego szybsze rozładowanie i przez to problem z rozruchem

Tylko jeżeli nie ma już nominalnej pojemności

 

Jak mierzyłeś pobór prądu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spróbowałem zmierzyć tak jak doradził lutek34 i po paru-parunastu minutach było 0,07-0,09. Więcej niż norma przewiduje ale chyba nie ma tragedii. A z tym sposobem użytkowania coś jest na rzeczy. Ostatnie użytkowanie przez 2 tyg. to generalnie codziennie na dłuższych trasach (w sumie ponad 2600km) zakończone jednym przejazdem około 800km. Po tej wycieczce auto zostawione na tydzień odpaliło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...