Skocz do zawartości

Woda w Forester II


Paweł88

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego wątku. Forester II, benz. 2.0, mam z nim tylko jeden problem - zbiera się woda pod dywanikiem kierowcy. Woda, nie płyn chłodzący. Próbowałem już wszystkiego - sprawdzałem czy nie mam dziur w podłodze, sprawdzałem dziury spustowe w progach, dziś rozebrałem podszybie myśląc, że może kanał jest zatkany, ale kanał czysty, suchy a po wlaniu wody ta schodzi od razu za przednimi kołami. Nie chodzi tu raczej o klimatyzacje bo w zimie problem dalej występuje. Dywanik nie jest dziurawy (choć nie wiem ile tej wody musiałbym wnieść). W żadnym innym miejscu wewnątrz auta - podłoga pasażera, tylnych siedzeń, bagażnika sucha. Podsufitka również sucha, nic widocznego nie kapie, nad pedałami również sucho.

 

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz uszczelke na drzwiach czy gdzies sie nie podwinela w okolicach lusterka (ale sprawdz cala). Ja tez dlugo kiedys szukalem i to wlasnie bylo przyczyna-podwinieta uszczelka puszczala wode wlasnie pod nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szyberdachu. Uszczelka w drzwiach jest cała, drzwi od strony tapicerki suche, doły drzwi nie zgnitę. Nie mam widocznej rdzy na podszybiu, w okolicach szyby. Dolna uszczelka od przedniej szyby jest średnia, ale nawet jeśli byłaby nieszczelna to woda trafiałaby w kanał na podszybiu (pod wycieraczkami), który jest zupełnie przepustowy (sprawdzałem). Spróbuje jeszcze zamknąć się w aucie z podniesioną wykładziną od strony kierowcy i ktoś będzie lać wodą od zewnątrz.

 

Panowie, ja już wolałbym mieć najgorszą opcję -  dziurę w podłodze, ale mieć diagnozę.

Edytowane przez Paweł88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedno. W podłodze pod nogami kierowcy znajduje otwór fabryczny, który wychodzi do profilu w podłodze auta (można wsadzić śrubokręt i wyjdzie również również otworem w profilu). On powinien mieć zaślepkę ? Może tamtędy zaciąga w deszczu od wody wyrzucanej spod kół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem Ci żebyś wziął węża z wodą i lał po dachu. Zobaczysz wtedy czy woda leci od góry czy od dołu. 

A odnośnie otworu to widać przez niego "wykładzinę"? Łatwiej by było jakbyś pokazał o który otwór Ci chodzi. Ale wszystkie otwory technologiczne w podłodze powinny mieć zaślepki.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...