Skocz do zawartości

Obk USA 2000 2,5 atk skrzynia i dyfer


Winiaeka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie poszukuje skrzyni i dyfra do swojego auta... Chciałbym kupić komplet aby mieć pewność że oba elementy mają to samo przełożenie.... W aucie szwankowała skrzynia, szarpała, nie miała kickdowna, później rozsypał mi sie tylny dyfer... Wymieniłem dyfer na używkę o przełożeniu 4.44.(po podpowiedzi z forum że takie właśnie przełożenie będzie odpowiednie) ale wydaje mi się że jest inne niż w skrzyni. Nr skrzyni jaki jest w aucie to TV1A4YFAAB-WM. Chyba że ktoś może ma skrzynię z przełożeniem 4.44... Szczerze to dałem się wmanewrować w auto i mam mega problem... Liczę na pomoc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz skrzynię 4.11 z VDC:

https://legacypic.uk/transmission/search.php?code=tv1a4yfaab

Na tej stronie masz też listę pasujących przełożeniem - patrz tylko na te VTD, ACT-4 (MPT) nie zadziała. Nie zadziałają także te z TZ na początek nazwy - ogółem dobierając patrz, czy skrzynia kupowana jest Phase 2 (można rozpoznać po zewnętrznym, wkręcanym filtrze oleju).

Mam tę samą w swoim. Problem z dobraniem polega na tym, że skrzynie VDC (z VTD) są sporo rzadsze (na pocieszenie: dużo lepsze) niż MPT w "codziennych" Subaru. Zaczął bym od znalezienia dyfra 4.11 (są popularne), 4.44 spokojnie sprzedasz (możliwe że nawet ja będę w najbliższych tygodniach/miesiącach potrzebował do SVX) :P

 

Skrzynia rzucała błędami? Mrugała lampka POWER, zapalały lampki VDC i ABS?

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie mruga check engaine. Po podłączeniu kompa brak błędów silnika. Niestety nie mam wglądu bo nie bylem przy podłączaniu. Wymiana oleju nic nie dała. Skrzynia muli auto nie ma mocy, pezy mocnym wciśnięciu gazu auto zamiast zredukować wrzuca wyższy bieg... Szarpie po za tym przy 4000 obrotów wydaje przez chwilę dziwny gwizd, który ustaje po chwili... Ok szukam dyfra 4.11 a czy pasuje tez od fofesterów? Dzięki za informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Winiaeka napisał:

Ok szukam dyfra 4.11 a czy pasuje tez od fofesterów?

Powinien pasować. :)

 

Spróbuj wymrugać błędy skrzyni:

https://www.subaruforester.org/vbulletin/f89/temp-light-flashing-how-read-code-237225/

To nam sporo powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...