Skocz do zawartości

Serwo - Impreza GT


gawinyo

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, 

 

Od półtorej roku jeżdżę Imprezą GT, do pewnych rzeczy zdążyłem się już przyzwyczaić ale jest jedna którą wydaje mi się że trzeba zdiagnozować.

 

Otóż serwo hamulcowe, co jakiś czas mam okazję przejechać się Imprezą 2.0, wolnossącą - na tym samym zestawie hamulcowym co w moim GT i pedał hamulca jest zupełnie inny, jest miękki, czuły - jakbym to nazwał stopniowy. U mnie hamulec jest zero jedynkowy, mocno trzeba go deptać żeby hamował - twardy, na pewno jest tam jakieś wspomaganie ale ogólne wrażenie jakby go nie było. Cały układ jest po co rocznych przeglądach więc jest sprawny, płyn wymieniony, wydaje mi się że zaworek zwrotny jest sprawny bo dmuchałem w tą, w tamtą.. nie wiem jak się zachowuje podczas wyższych nadciśnień - więc próba że tak powiem ustna. Tarcze i klocki nie są jakieś tam pierwszej klasy ale mam pewnosć że to nie w tym problem. Jest to układ z ABS.. Jeszcze jednym objawem jest bardzo ciche stukanie podczas naciskania i puszczania pedału hamulca ( na postoju ) ale jest to kilka cichych stuknięć podczas naciśniecia, i tak samo kilka cichych podczas puszczenia. 

 

Ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś jest na rzeczy, bo u mnie w gt działa hamulec tak jak piszesz o N/A: jest miękki, czuły // jak w normalnym aucie.

Ja mam aktualnie budżetowy zestaw brembo tarcze klocki i ori przewody, nic ponad potrzeby jazdy miejskiej. 

Ciekawe co to za stukanie u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tutek napisał:

U mnie w MY00 pedał jest miękki jak brzuch Magdy Gessler i czuły jak jej kubki smakowe. Nie mam żadnych objawów, które opisujesz. 

Myślałem, że tylko u mnie tak. Jakbym się w budyń zapadał :P

Edytowane przez hvdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie doradźcie gdzie szukać przyczyny, serwo samo w sobie jest sprawne, wspomaga ten hamulec. Nie wiem jak ze sprawnością i tak dalej, nie mam też możliwości sprawdzić czy podmienic pompy hamulca.

 

Edit

Pytanie w takim wypadku techniczne, bo jestem z tych co wolą robić..

 

Serwo i pompa w ssaku jest taka sama ? 

Edytowane przez gawinyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...